Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegnek számít a videokártya?...

Melegnek számít a videokártya? Mi vár rá a nyáron?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy Gigabyte Windforce 1060-am van, 6GB-s, és elkezdtem nézegetni a hőmérsékletét. Battlefrontoztam vele, közbe MSI Afterburner-el követtem a történéseket, nos 75 fokos lett 60%-os venti sebesség mellett, 22 fokos szobahőmérsékleten. Kicsit aggódok amiatt, hogy nyáron ebből gond lesz, mivel a lakásban nincs légkondi, így a 38-40 fokos nyári melegben elérheti az álomhatárt is több óra játék után. A házam egy Sharkoon DG7000, aminek az elejében 2db 14cm-es ventillátor, a hátuljában 1 db 14cm-es ventillátor található (az ami gyárilag hozzá járt). Ötletek esetleg? Köszönöm a válaszokat előre is!

#hőmérséklet #videokártya #NVIDIA #melegedés #gtx 1060 hőfok #gigabyte nvidia
2017. jan. 11. 01:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vedd lentebb a feszültséget és tekerd fel a ventilátort.
2017. jan. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Donald J. Trump ***** válasza:
100%

Nem fogja elérni - a mai GPU hűtés célhőmérsékletekre szabályoz, nem ventisebességre. Magyarán ugyanúgy 75-80 °C körül lesz a hőmérséklet, csak jobban fog pörögni a venti.

De még ha fel is menne 85-90 °C-ra, abból sincs semmi gond - még bőven működési keretek között van 100-110 °C-ig.

2017. jan. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most néztem a Gigabyte Xtreme gaming szoftverében, hogy 83 a target tempt, tehát gondolom fölé nem engedi. A ház tetejére rakott ventilátorok mennyit számítanának? Néztem 1-2 tesztet és nem nagyon változott semmi. Esetleg a Sharkoon Dg7000-es ház gyári ventik cseréje valamilyen jobb fajtára, ami több levegőt szállít?
2017. jan. 11. 02:11
 4/11 A kérdező kommentje:
Esetleg még egy dolog: Egy Scythe Ninja 3-as CPU coolerem van, ami hogy mondjam finoman: kicsikét nagy. Ennél fogva a CPU-m sosem megy 45 fok fölé, viszont mennyi az esélye, hogy a videokártyára nyomja a meleget? Igaz közvetlen mögötte van a ház hátuljában lévő kifelé fújó ventilátor.
2017. jan. 11. 02:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Sűrített levegő spray segítségével tisztítsd le a hűtőbordákat, meg nézd meg -ha van- a szűrőt hogy nincs-e eltömődve porral, mert az durván lecsökkenti a szellőző levegő mennyiségét.
2017. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokat segíthet, ha nem hagyod teljesen tekerni a gput. És ahol jóval 60 fps felett van az érték, afterburnerben vagy más programban lefixálod 60 fps-re. Vagy vsync-et bekapcsolod. Nekem frankón megoldotta. Nekem is jócskán elérte a 70-75 fokot a gpu, így viszont maximum ha van 60-62 körül. Egyes játékokban az 55 fokot sem éri el. Igaz nekem rx 470-em van, de ez érvényes valamennyi erősnek mondható gpu esetében.
2017. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60 fps azért csak elég :) Ezért nem játszom a doomot vulkánban csak opengl-ben, mert ott tudom fixálni az fpst. (a vsync sajnos imput lagot okozott). Vulkan alatt az fps 120-190 körül volt a gpu meg 70-75 fokos. Opengl-ben 60 fps-el alig 55-58 fokos.
2017. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy ha Vsync-et kapcsolok, akkor nagyon jó és azzal is szoktam játszani, de lássuk be ez elég ilyen tessék-lássék megoldás :D
2017. jan. 11. 12:18
 9/11 anonim ***** válasza:

ha fullon dolgozik a kártya, akkor több hőt termel, jobban kell hűteni. ha az alapbeállítások nem jók, akkor tekerd fentebb a venti fordulatszámot a vga-n, a rendszerhűtést is, ha pwm-es, vagy ha nem, akkor cseréld nagyobb légszállításúra. a fenti és a hátsó venti is hasznos, hiszen az szívja ki a meleg levegőt a házból.

nálam arctic f12-k és f-14ek dolgoznak a házban, megfelelő beállításokkal konkrétan átfújják a levegőt a házon, gpu max hőmérséklete 100%-on 66 fok, úgy hogy még hangszóróval sem zavaró a játék a gép mellett

2017. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Mikor szabadjára van engedve a gpu, és a legmagasabb fps-t számolja 100%-on pörögve, természetes, hogy melegszik, és pörögnek a ventik. Megjegyzem, a 70-80 fok még üzemi hőmérséklet egy videókártyánál. Hiszen ha megnézed a referencia hűtéses kártyákat, ahol 90+ fokon is gond nélkül üzemelnek, azért nem rossz. A közhiedelemmel ellentétben hosszabb távon is bírniuk kell ezt a hőmérsékletet. A gyártáskor nagyon komoly teszteknek teszik ki ezeket a kártyákat. És nem csak stresszteszteket futtattnak, hanem az éppen aktuális gpu zabáló tesztprogramoktól kezdve a játékokig mindennel tesztelik őket. (van pár gyártósori/gyártástechnológiai videó a yt-n).

Ennek ellenére a magas hőfok nem a gpu miatt nem jó, inkább a környezetében lévő hardverek miatt érdemesebb nem kiszabadítani a szellemet a palackból.

2017. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!