Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A lent linkelt laptopba be...

A lent linkelt laptopba be lehet szerelni a szintén lent linkelt SSD-t?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy szeretném megvenni ezt a laptopot: [link]

De a HDD-t idővel ki szeretném majd cserélni SSD-re benne. ÉS ezt a két fajta SSD-t: [link]

[link]

bele lehet szerelni? Egyáltalán érdemes? Úgy tudom, az SSD sokkal gyorsabb mint az egy terrás HDD, szóval az SSD-t beleraknám a HDD helyére, a HDD-nek vennék egy átalakítót háromezerért, és ennyi lenne a nagy terv.

Ez lehetséges és ésszerű?



2017. jan. 11. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak az a művelet lesz gyorsabb, ami a lemezzel kapcsolatos. Írás, olvasás jobb lesz, amúgy a játékok és egyebek nem változnak.

A betöltések ideje fog csak lerövidülni. Kérdés hogy megér-e annyit.

2017. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az a fontos hogy maga a gép legyen gyorsabb, mondjuk egy 1080p-s videó lejátszása, vagy hogy ne kelljen másodperceket várni egy- egy program megnyitására. A kérdés, hogy megér körülbelül 30ezer forintot? Mennyivel gyorsabb SSD-vel? Jelentősen, észrevehetően gyorsabban dolgozik vele a gép?
2017. jan. 11. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam hogy a külsővé átalakított 1 terrád lassabb és sérülékenyebb lesz cserébe.
2017. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"mondjuk egy 1080p-s videó lejátszása"

Az SSD-ről jobb lesz, a HDD-ről rosszab lesz a helyzet mint előtte.

2017. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor "szavazatok"? :D ki szerinte érdemes venni bele SSD-t és kiserélni a HDD-vel, vagy maradjon az egy terrás HDD, esetleg az SSD-t szereljem be az optikai meghajtó helyére? Így elvesztem az optikai meghajtót, de gyorsabb lesz a gép. Érveket, ellenérveket ha kaphatnék azt nagyon megköszönném mert nem vagyok nagyon jártas ebben a dologban. :)
2017. jan. 11. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Vedd meg az ssdt cd meghajtót meg vágd ki úgy se használ már senki cdt , és beépítő kerettel rakd bele a hddt
2017. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!