Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény erről a gépről?

Vélemény erről a gépről?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új pc-t és eddig ezt néztem ki, de kíváncsi vagyok a véleményetekre hátha tudtok jobbat.



Asrock B150M-HDS alaplap

Intel Core i5-6400 processzor

Crucial 8GB DDR4 2133MHz memória

Sapphire RX480 4GB GDDR5 Nitro+ videókártya

Western Digital 1TB 64MB merevlemez

FSP 500W Hyper 500 tápegység

Zalman ZM-T5 számítógép ház

LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD író


Összesen: 210,016 Ft


2017. jan. 11. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez még értelmes is! :)
2017. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
előre össze rakva ennyibe kerül ? akkor ezek szerint van nagyjából értelmes pc bolt aki előre kész pc-t árul hozzá illő áron.
2017. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

A videókártya mihez kell? Az Intel Skylake processzorokban van grafikus vezérlő, ráadásul elég jó. Hagynám egyelőre a videókártyát és inkább vennék egy i7-6700K-t. Persze ha munkához kell, hát akor kell, ennyi. De az i7 integrált grafikus vezérlője már elég komoly dolgokra képes. Én megfontolnám az erősebb processzort. Memóriából inkább Kingstont vennék, abból is a HyperX szériát, minimum 2400Mhz-eset. De a Crucialre sem hallottam még panaszt, csak nekem sosem volt. Asrock alaplapról szinte csak negatív véleményt hallottam, bár azt mondják, hogy már nem annyira rosszak, mint régen, de azért még mindig inkább egy Gigabyte vagy Asus. Meg inkább ATX-et vennékm hogyha később szeretném bővíteni, akkor kell a hely. Viszont akkor házból is olyan kell, amibe befér. A Zalman házak jók egyébként. FSP táp az tök jó, de lehetne moduláris és akkor nem lógnak majd szerteszét a kábelek. Meg 650-700W alá én nem mennék, bár ezt tényleg te tudod, mert attól függ, hogy mi lesz a gépben és, hogy mire használod. Az 1TB-os WD helyett viszont mindenképp ajánlok egy Kinston HyperX vagy egy Samsung EVO SSD-t! 2017-ben már egyszerűen kell egy SSD a gépbe, nincs mese. A DVD író tök felesleges, a büdös életben nem fogsz DVD-t írni. :) Kivéve persze, ha a munkádhoz kell, mert hát akkor kell, persze hogy. :)


Szóval én azt javaslom, hogy hagyd a videókártyát és a háttértárat a következő fizura! Inkább rakj össze most egy jó alapot, amit tudsz is egyből használni, mint hogy összevásárolsz mindenféle középszar szemetet. Tápon, alaplapon, procin nem éri meg spórolni.

2017. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát elsősorban játékokra kéne a gép, szóval az integrált vga kilőve.


Az i7 6700k-t túlzásnak tartom, hiszen messze nem használnám ki a tudását.


Én személy szerint nem hallottam rosszat erről az alaplapról, sem a márkáról.


A 650-700w-os tápot szintén túlzásnak érzem, kivéve ha a jövőben 2db rx480-ast rakok a gépbe, de ennek kevés az esélye.


A dvd íróra szükségem van, mert cd-ről telepítem windowst, és mivel csak 3-4 ezer egy író, nem sajnálom rá.


Lehet hogy tévedek de elvileg játékok terén teljesen mindegy, hogy van-e ssd a gépbe, ugyan úgy futnak. Esetleg a loading screen néhány mp-vel előbb betölt, de ez kevés indok arra hogy ssd-t vegyek.



Köszi az eddigi válaszokat.

2017. jan. 11. 21:44
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

#3.Menjünk szép sorban:

"Az Intel Skylake processzorokban van grafikus vezérlő, ráadásul elég jó."

Azért ne hasonlítsuk egy RX480-hoz,sok mindenre elég de FHD-ra már kevés ha kell legalább 60 FPS.Ezeknél meg nagyrészt egy R7 360 is erősebb,szóval erről ennyit.

"Hagynám egyelőre a videókártyát és inkább vennék egy i7-6700K-t."

Nem írtam hogy mire kell neki másrészt se a táp,se az alaplap nem alkalmas OC-ra,az IGP-től szintén ne várj csodát.

"Én megfontolnám az erősebb processzort."

Ez hülyeség,egy konfig legyen arányos.

Egy 750Ti mellé ne legyen már I7-6700K és ez fordítva se.(1080 mellé G4400)

"Memóriából inkább Kingstont vennék, abból is a HyperX szériát, minimum 2400Mhz-eset. De a Crucialre sem hallottam még panaszt, csak nekem sosem volt."

Felesleges drága RAM-t venni,Brand meg nem számít+felárat se érdemes fizetni érte.

"Asrock alaplapról szinte csak negatív véleményt hallottam, bár azt mondják, hogy már nem annyira rosszak, mint régen, de azért még mindig inkább egy Gigabyte vagy Asus"

Asrock alaplapok teljesen rendben vannak,másrészt mindenkinek más tapasztalata van,legyártanak X darabot abból néhány hibás és igen az ASUS és a Giga esetén is így van.

"Meg inkább ATX-et vennékm hogyha később szeretném bővíteni, akkor kell a hely"

Mire nem elég egy mATX alaplap?Több hely marad a kábeles elvezetésének.

"A Zalman házak jók egyébként. FSP táp az tök jó, de lehetne moduláris és akkor nem lógnak majd szerteszét a kábelek."

Zalman házak elég silány minőségűek másrészt telepakolják olcsó ventikkel,az alsó kategóriába ők se tudnak csodát művelni,a belépő és középkategóriában meg inkább más.

FSP-nek már egy ideje nincs értékelhető tápja,jelenleg ami jó az a Hydro X(túlárazott),Aurum Gold(jobb a konkurencia).A HEXA,a Hyper és társai meg elég gyatra minőségűek,a Hyper még túlárazott is mellé de legalább nem égeti le a gépet.

"Meg 650-700W alá én nem mennék, bár ezt tényleg te tudod, mert attól függ, hogy mi lesz a gépben és, hogy mire használod."

Ennyi hülyeséget már rég hallottam:

[link]

Itt kezdődnek,nem a ráírt teljesítmény a lényeg hanem a belseje.

"Az 1TB-os WD helyett viszont mindenképp ajánlok egy Kinston HyperX vagy egy Samsung EVO SSD-t! 2017-ben már egyszerűen kell egy SSD a gépbe, nincs mese"

Ez is hülyeség,az SSD nem elég olcsó ahhoz hogy teljesen leváltsa a HDD-t,másrészt csak annyi előnye van hogy gyorsabba az írási és olvasási sebessége ami csak OS használatakor/programok indításakor érzékelhető.

Szóval kérlek legalább a kérdezőt ne téveszd meg.

Kérdező:

Tápnak legyen:

[link]

[link]

A normális tápok többsége elfogyott ebben az ársávban...

DVD írónak Lite On legyen,jelenleg az egyetlen normális optikai meghajtó gyártó a piacon.

2017. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#5: Ügyes vagy, jól odamondtál! Remélem most már jobban alszol. ;)
2017. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
#6.Akkor meg te 0 tudással ne oktass másokat.
2017. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#9: Szerintem mindkettőnknek jobb is ez így.
2017. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Gryphon ***** válasza:
100%
#3. Ennyi sok marhasagot regen olvastam mar.kerdezo Ne hallgass ra. Fogalma nincs semmirol :)
2017. jan. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az integrált videó kártyánál egy r7 250x is erősebb szerintem . munkáról szó nincs a kérdésben így szerintem felesleges erőltetni az i7 -et .De mint kiderült nem előre össze rakott gépről van szó így tápnak egy xfx 450 -et vagy corsair cx450m-et ajánlanék inkább.
2017. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!