Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop automatikus indítása...

Laptop automatikus indítása áramszünet után. Hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy Hp compact NC6400 laptop. Hálózatról működik aksi nélkül. Windows XP van rajta. Erről a laptopról működtetek két műholdvevő egységet.

Elég gyakran vannak nálunk áramszünetek. Ezért azt akarnám elérni, hogy magától bekapcsoljon áramszünet után.

Biosban nem találtam semmi ehhez kapcsolódó beállítást. Viszont olvastam, hogy ha LAN on van összekapcsolva a router el akkor van egy olyan beállítás, hogy magától indul ha bekapcsol a router, ami persze magától indul ha megjön az áram. Lehetséges ez?



2017. jan. 12. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Köss be egy relét, ami "megnyomja" a laptop bekapcsoló gombját, amikor áram alá kerül.
2017. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá. De nem lesz baj, hogy olyan lesz mintha folyamatosan nyomná a gombot? Vagy tegyek elé egy időzítőt ami egy pillanatra húzza be a relét (pl.: NE555)?
2017. jan. 12. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Tegyél be egy második relét is, ami kiiktatja az első relét, amikor áram alá kerül. Így sima gombnyomás lesz belőle. Vagy vegyél olyat, amit már eleve ilyenre építettek.
2017. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2017. jan. 12. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!