Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért veszi vissza a procimat...

Miért veszi vissza a procimat a gép?

Figyelt kérdés
gigabyte ga-p31-ds3l lapba van egy intel core2 duo E8500 3,16Ghz-es proci. Már mindent próbáltam, komolyan nem tudok már mihez kezdeni. Tettem rá új pasztát, biosba beállítottam hogy folyamat maxon menjen a hűtés, terhelni felesleges mert nem terhelésre veszi le hanem alapból mihejst bekapcsolom. Valakinek valami ötlet?

2017. jan. 13. 15:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha mást állítasz át, az is visszaáll ahogy volt?
2017. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
nem, azok megmaradnak. A cpu hűtést is átállítottam hogy maxon pörögjön folyamat és az működik is.
2017. jan. 13. 16:01
 13/20 anonim ***** válasza:
Próbáld csaj 9-re állítani a szorzót, +0,5 nélkül, vagy 8-ra.
2017. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

sehogy sem jó már próbáltam mindent, viszont most egy külföldi forumon lehet találtam valami használhatót. Esetleg nem tudod mi az a Thermal monitor (TM1 vagy 2) és hol lehet állítani bioson belül? Azt írják hogy le kell tiltani ezt a TM2-t és akkor engedni fogja állítani a procit. de itt az eredeti szöveg is.



Yes, Disable TM2 in your bios, then set multiplier to 6x. This will result in slowdowns (meaning LAG) in your system, games etc. because TM1 is your enemy. To overcome this, Download RmClock, and in Advanced CPU Settings uncheck "Enable Thermal Monitor 1", also set that program should apply this settings every time it is started, and click "Apply". Then in "management tab" uncheck "Restore CPU defaults on managment turning off" and "Restore CPU defaults on application exit" then switch to Settings tab. There you should enable "Start minimized to system tray" and "Run at Windows Startup: via Startup registery key"

2017. jan. 13. 16:21
 15/20 anonim ***** válasza:

Tudod mit, csinálj egy BIOS frissítést, ha a legfrissebb van fenn, akkor is rakd fel újra (pen-drive FAT32-re formáz, rámásol BIOS fájl és BIOS-ból felülírod).


Ezután tápkábelt kihúzod, elemet kiveszed, 10másodperc után vissza. Ha van clear cmos jumper az alaplapodon, azt is rakd át.


Ezután mennie kell, alapból felismeri a procit ha a BIOS a legfrissebb, ez tuti.

2017. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
minden világos csak egy apróság nem, hogy kell biosbból felülírni a dolgot? illetve az F10a bios a legfrissebb de az nem baj hogy beta?
2017. jan. 13. 16:58
 17/20 anonim ***** válasza:

Akkor tedd az F9-et. BIOS-ban megtalálod amivel frissítheted.

(F8-at megnyomod, Q-FLASH)

2017. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
mindent megtaláltam csak a q-flashbe nincs ott a pendrive opció, formáztam fat32-re, két floppyt mutat és ennyi.
2017. jan. 13. 17:15
 19/20 anonim ***** válasza:

[link]


kb. 62.oldal

2017. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindent de ez nem akar menni. Hiába csinálom azt amit ír vagy amit te írtál akkor sem találja a pendrivet. asszem beújítok majd egy gépet a közeljövőben.
2017. jan. 13. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!