Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap csere után se kép se...

Alaplap csere után se kép se hang + videokártya is tönkrement?

Figyelt kérdés

Egy asztali gépben alaplapot cseréltem, de a videokártyához hdmi-kábellel csatolt monitoron nem jelenik meg semmi, annak ellenére hogy a gép a szokásosnak megfelelően szépen elindul és a monitor is kap jelet. CMOS-reset után a gép már el sem indul, a trafó lekapcsol az első pillanatban. Kábelek elleneőrizve. Ha eltávolítom a videókártyát úgy elindul a gép is, de mivel nincs integrált videokari ezért a monitort sem tudom a csatlakoztatni. A videokari egy másik gépben is ugyanezt művelte, ezért azt félretettem mondván épp most ment tönkre. Saját gépem most kapott egy ideiglenes kártyát de arról sem jön kép és a ventik is kb félpercenként leállnak egy-egy pillanatra. Mi lehet a baj?


Specifikációk:

Régi alaplap: Asrock 970 extreme 3

Új alaplap: MSI 970 Gaming

Videokari: VTX3D Radeon 7850

Ideiglenes videokari: Sapphire Radeon R9 270

Trafó: FSP Raider 550


A gép eddig hibátlanul működött eltekintve attól, hogy mindig csak második indításra jelenített meg bármit is a monitor.



2017. jan. 15. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld másik táppal, illetve alaposan ellenőrizd le, hogy az alaplap a ház fém részeihez véletlenül se ér hozzá úgy, hogy ott áramkör fut.


Mindkét videokártyát próbáld ki másik, biztosan jól működő gépben (pl. ismerősnél), és csak azután próbálgasd, hogy megbizonyosodtál róla, hogy jó.


Procihűtőt szedd le, rakd vissza újra, nagyon odafigyelve, hogy megfelelően illeszkedjen.


Szedd ki az összes memóriát, és csak 1-1 modult betéve próbáld a gépet indítani mindegyikkel. Ha egyikkel indul, másikkal nem, akkor ott a hiba.

2017. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végigzongorázok azokon amiket írtál. Még annyi, hogy a procihűtő az alaplapcserével együtt kapott egy 2. ventit, illetve az eddigi 2x4 giga ram az 1-es és 2-es slotban van helytelenül, átraktam őket 1-es és 3-asba.
2017. jan. 15. 15:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem jártam sikerrel. A RAM-ok egyesével ellenőrizve de semmi változás, alaplap hátoldala nem érintkezik a házzal, videokarikból és tápból viszont kifogytam, így holnap folyt köv. egy mrgbízható szervíznél. Az a gyanúm, hogy az eleve rossz alaplam tönkrevágta a GPU-t de ne legyen igazam. Folyt köv. kicsit később...
2017. jan. 15. 17:53
 4/4 A kérdező kommentje:
A gép megérkezett a szervízből. A régi VTX3D Radeon 7850 zárlatos lett az új alaplapban, elvileg kuka. Most az R9 270 ketyeg benne.
2017. jan. 19. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!