Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert szaggat a Battlefield...

Miert szaggat a Battlefield ezzel a konfiggal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valaki tudna tanacsot adni miert szaggatnak a jatekok ezzel a konfiggal?

SSD: Samsung 840 Evo 120gb ssd

HDD: Seagate Barracuda 2TB hdd

Motherboard: Asrock z87 Extreme 4

CPU: Intel i5 4670k @4.0ghz

RAM: 8gb Kingston ddr3 1600MHz

VGA: EVGA GTX 1070 SC 8GB


Most csereltem ki a VGA-t a regi egy Sapphire 7850 volt amivel a Battlefield 4-et probaltam jatszani es rengetegszer volt jatszhatatlanul sok fps drop-om. (low beallitasokon).Frissitettem a drivert, unparkoltam a CPU-t, bezartam minden nelkulozheto futtatott programot, ennek ellenere is szaggatott gyakran.

Most a Battlefield 1-el probaltam jatszani az uj kartyaval es sok map-on most is kapom a nagy fps dropokat, viszont par palyan egesz szepen fut...(tobbnyire azokon ahol kevesebb a kidolgozottsag. Megproaltam levenni mindent low-ra, igy is ugyanolyan jatszhatatlan gyakran...

A CPU gyakran felugrik 100-ra es akkor szokott szaggatni azt vettem meg eszre.

A rendszermemoria kb 7gb-ot hasznal jatek kozben.


Valakinek otlete? Koszi!



2017. jan. 15. 20:57
 1/9 MGéza ***** válasza:
Hőmérsékleteket nézted? Enged rá egy Aida64 stressz-tesztet a cpu-ra. Azt az unpark ökörséget meg felejtsd el, tök fölöslegesen pörgeti a cpu-t, nem véletlenül van kitalálva az energiatakarékos mód.
2017. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem neztem a homersekletet, mennyi lenne a normalis a jatek kozben?
2017. jan. 15. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
mehet egy teljes formázás és utána egy win install. meglátod utána nagyon jó géped lesz!
2017. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy a windows lenne a problema?
2017. jan. 15. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
tuti valami szoftveres probléma, ne kínlódj vele. telepítsd újra, utána csak lesel milyen jó lesz ;)
2017. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi a kínlódás egy hőmérséklet ellenőrzésben..? Nem kezdünk el oprendszert újrahúzni minden szarért(ebben az esetben határozottan érdemes, előfordulhat hogy a régi kártya hagyott maga után valamilyen szemetet, de ez az egyetlen oka). Mintha azt mondanád, hogy fáj a lábad vágd le, majd szerzel másikat, nem kell feleslegesen megnehezíteni az életed, szinte minden problémát egyszerűbb újratelepítés nélkül helyrehozni.


Tápod milyen? Konkrét típust írj, ne csak wattot. Játék közben nézd a proci órajelét, ha látványosan megzuhan amikor belassul akkor hőmérséklet lesz a háttérben. Az sem normális hogy a bf4 így futott 7850 mellett, anno egy 550ti vel játszottam mediumon bármiféle probléma nélkül, pedig nem éppen egy súlycsoport a két kártya(így utólag már gondolom mindegy, de beállítottad, hogy a 64bites exével indítsa? Valamiért sok embernél alapból a 32 essel indul akkor is ha 64 es az oprendszer, úgy meg csak 2gb memóriát tud használni emiatt meg állandóan swappel, beállítástól függetlenül).

2017. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2011es videokártyát cserélt le. Ebből azt saccolom, nem új win telepítés van a gépén. Kérdésből gondolom, hogy nem tudja mit kezdjen a helyzettel, különben már régen hdsentinel, aida, ccleaner, memtest, amd clean unintsall és sorolhatnám társait lefuttatta volna régen. Utána lehet menni éppen mi okozza, de nem biztos, hogy itt leszel és a kezét fogod majd végig.

Egy gépet újratelepíteni és keresni másik lábat azért picit más :D

2017. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A tap XFX 550w, igen 64 biten futtattam de nem volt differencia, melyik programmal erdemes figyelni a homersekletet jatek kozben? Neztem a grafikont es sokszor nagyon megugrik a cpu valamiert...
2017. jan. 15. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Afterburner felhúzza a riva tunert. Azzal tudod figyelni.
2017. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!