Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora kár keletkezhetett,...

Mekkora kár keletkezhetett, garival vossza veszik?

Figyelt kérdés

Tegnap este youtube videohoz szeettem volna hasznalni a kondenzatoros mikrofonom de amint bedugtam pukkant egyet a gep, egy kek szikrat latta, illetve az egesz lakasban leverte a biztositekot.

A biztositek felkapcsolasa utan ugyanugy mukodeskeptelen maradt a szamitogep.


Ha a zarlat miatt tonkre ment a cpu, alaplap, tap, vga, ram, ssd, akkor azokat garival cserelni fogjak?



2017. jan. 16. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mikrofon 16 amperes zarlatot ?? Impossible :)
2017. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az alaplapon általában van túláram elleni védelem, szerintem az cserés, ha valami tönkrement.

Be sem kapcsol?

2017. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tápkábelt ki, táp kapcsolóját le, vársz fél percet, kábel vissza, kapcsoló vissza. Ha akkor sem indul, akkor az alaplap meghalt, de más nem feltétlen. Milyen tápod van? Mert egy normális tápban van rövidzár védelem és nem csapja le a biztit.
2017. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem kapcsol be.

Hat figyelj, ez egy nagy kondenzatoros usb miki.

2017. jan. 16. 14:05
 5/19 A kérdező kommentje:
Thermaltake hamburg 530w
2017. jan. 16. 14:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a gari csak egybe vett gépre érvényes, azaz olyan esetben, amikor nem te szerelted össze, hanem komplett konfigurációt vettél. Arról egyetlen eszköz gyártója sem tehet, hogy egy tőlük függetlenül beszerzett, akármilyen táp tönkre vágja a fél gépet.
2017. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Hominida ***** válasza:
Ha kiderül, hogy a mikrofon zárlatos, akkor a garanciát el is felejtheted. Sokat számít az, hogy azt a szikrát hol láttad. De hogy hogyan tud egy 1-2 amperes, törpefeszültségű USB porton levő zárlat szétcseszni egy tápot úgy, hogy az leoltsa a lakást, azt nem is tudom elképzelni. Az a baj, hogy szerintem a szervizesek sem fogják jobban erőltetni a fantáziájukat. Biztos, hogy a történetből nem maradt ki valami? Mivel a processzor, RAM stb. egymástól független gyártók független alkatrészei, az ezeken végighaladó túláramért legfeljebb az első alkatrész gyártója mondható felelősnek, a többiek rá mutogatnának. Készülj fel arra, hogy a szerviz nem vállalja garanciában, aztán tévedjek.
2017. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyébként az USB portot ki kötötte be? Eddig működött ugyanaz a port? Nekem sikerült már rosszul bekötni, de akkor az eszközből (pendrive) szállt ki a füst, és többet nem működött, de a lapnak nem lett baja.
2017. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Alkatrészenként vetted vagy egyben? Mindenre van még gari?


Először is teljesen mindegy, hogy a tápod tesz e tönkre egy alkatrészt, azt akkor is köteles a gyártó garanciában cserélni. Miért? Mert nincs arra vonatkozó előírás, hogy az alaplapot milyen típusú/minőségű tápra teheted rá, max. annyi, hogy ATX szabványú, papíron az összes kapható tápegység ami forgalomban van olyan.


Alkatrészenként ki kéne szűrni, mi az ami még működik, pl. beviszed egy közeledben lévő boltba ha nem értesz hozzá és megmondod nekik vizsgálják be egyesével az alkatrészeket mert valami zárlatos. Ami nem jó, szépen lefényképezed, becsomagolod és visszaküldöd a számla másolatával gariztatni. Semmit nem kell írnod, csak annyit, hogy nem működik és kész. A boltnak nem feladata vizsgálni, csak eljuttatni a megfelelő helyre, majd ott bevizsgálják. Ha tényleg nem működik, akkor cserélik/levásárolhatod/visszaadják a pénzt, amelyiket TE választod.


Van Fí relé a lakásban, vagy automatát vert le? Ha automatát, akkor azt maximum a táp hibája okozhatja, de ez nem jelenti azt, hogy mást nem tett tönkre.


Leírhatnád az alkatrészek pontos típusát is. (Egy kölcsön táppal esetleg meg lehetne próbálni, hátha elindul)

2017. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

:D tehát ha a táp tönkretette mondjuk a +5 volt ágon 50 voltot tol bele akkor kell gariba cserélnie ? :)

Ezt a szabályt te hol olvastad ?


A lenyeg ha nincs az alkatrészeken égési nyom akkor gariba cserélik. Ha van akkor bizonygathatod az ártatlanságodat nem sok értelme van, ill nehéz ügy..

2017. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!