Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnék (kamu) pénzt...

Hogyan tudnék (kamu) pénzt nyomtatni?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék nyomtatni 4-5 db 500 euróst kelléknek egy fotózáshoz, de a nyomtató semmi áron nem hajlandó, pedig direkt fekete-fehérbe nyomtattam, azonban sose nyomtatja ki teljesen és ráírja a papírra hogy www.rulesforuse.org.

Valaki tudja, hogyan lehet ezt kikerülni? Esküszöm nem vagyok ilyen idióta, hogy 500 euróst próbálok saját részre nyomtatni, tényleg csak kelléknek kellene :D


2017. jan. 19. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Bele van építve, hogy ne tudj nyomtatni. Konkrétan pénzhamisítást követsz el.
2017. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pénzhamisítás elleni védelem be van építve a nyomtatóba, ahogy a Photoshopba is, és nem engedi sem szerkeszteni, sem nyomtatni őket. Mert van olyan idióta és bűnöző aki viszont szándékosan erre használná őket.


Nem valószínű hogy ki tudod kerülni. Esetleg másik nyomtatóval, de még akkor is esélyes hogy letiltja ha felismerhető rajta a pénzjegy.

2017. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Screeneld a bankjegy képét, ahol nincs egyéb felirat rajta, majd illeszd be valahova, vágd ki és nyomtasd. Fog az sikerülni, de ez önmagában is bűncselekmény attól függetlenül, hogy te mire akarod használni.
2017. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tisztában voltam vele, hogy ilyet nem lehet csinálni mert letilt, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ez kikerülhető-e. Igazából megoldottam, mert találtam olyan verziót, ami kifejezetten nyomtatásra van és nem minősül bűncselekménynek.
2017. jan. 19. 15:52
 5/8 Hominida ***** válasza:
Ha csak az egyik oldalt nyomtatod ki, az nem lesz bűncselekmény. A bankjegyeken látható, de rejtőzködő mintázat jelzi a gépeknek, hogy pénz. A neten próbálj találni olyat, ami kifejezetten játékpénznek van szánva. Vagy vegyél öt 500 euróst, aztán majd visszaviszed.
2017. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos, nem lehetetlen csak az újabb nyomtatókkal és scanner-l nem tudsz nyomtatni és bemásolni papírpénzt.

Megoldás, csak régebbi eszközök (2005 előtti) használata.

2017. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont óvatosan szkennelgesd ezeket a dolgokat, mert az Állami Nyomdában találkoztam olyan nyomattal (bérlet, kötvény, igazolvány stb), amin egy alapból nem látható színkivonat volt és nagy fény hatására reakcióba lépett, és láthatóvá vált, elrontva az eredeti nyomatot is. Így aztán az eredeti okmány se volt többet használható.
2017. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Ilyen esetben -mivel nem hamisítani akarsz- az is megoldás lehet, ha megváltoztatod a nyomtatni kívánt pénz képét annyira, hogy a nyomtató ne ismerje fel pénznek, de az általad készítendő képeken azért pénznek nézzen ki. Megváltoztatsz ezt-azt a feliratokban, a mintában, ilyesmik...
2017. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!