Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen akkumulátort és töltőt...

Violaria kérdése:

Milyen akkumulátort és töltőt vegyek a laptopomhoz? (Acer 5742G)

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy vettem használtan egy Acer 5742G laptopot, a hozzáadott akku, elvileg 60%-os de gyakorlatilag szerintem kevesebb, mert 30 percet sem bír netezés mellett. Szintén kaptam hozzá egy utángyártott töltőt, ami hol tölti, hol nem.

Benne levő akku adatai:

as10d31 li-ion

10.8V, 4400mAh, 48W ->feltehetően az eredeti, a gyári gépekbe is ezt rakják.


Ajánlott akku(amit a gép hátulján ír)

19V 4.74A 90W


És ehhez a töltő kimeneti adatai:

19V 4.74A

Tehát a töltő meg a gyár által ajánlott akku passzolna, csak a hivatalosan benne levővel nem. Ennek okán félek, hogy a töltő magasabb feszültsége tönkre teszi az akkut, adott esetben akár a gépet is. És erre utal az is hogy nem mindig tölt, van, hogy ki kell húznom, kikapcsolni és újra bekapcsolni (néha ezt 4-szer.)


Szeretnék egy erősebb akkumulátort, olyat, mint például ez: [link]


És feltételezem, hogy ehhez másik töltő is kellene, de sajnos nem tudom, hogy egyáltalán merjek e bele venni az eredetinél jobb akkut, és ha igen ahhoz szerezzek-e új töltőt, és ha igen milyet?



2017. jan. 22. 20:11
 1/3 Dongaben ***** válasza:
Az Acer honlapján lenne érdemes megkérdezni. Ingyenes a tanácsadás, és legalább szakember adja...
2017. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pinkpancser ***** válasza:

19V 4,74A az nem az aksi, hanem a töltő.

Ha van műszerész ismerősöd akkor érdemes megnézetni az utángyártott töltőt, mert ha néha tölt néha nem, akkor azt lehet, hogy gyorsan meg lehet oldani. Ha pedig nem javítható akkor azt mindenképp vegyél egy rendes töltőt hozzá.

Ha pedig aksit is kell, akkor választhatsz. Drágán egy eredeti aksit, vagy olcsóbban utángyártottat. Esetleg ha tudsz várni akkor kínából utángyártott még olcsóbban.

2017. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az acer honlapja nem rossz ötlet, nekem eszembe sem jutott. Valószínűleg megpróbálom megkérdezni. Pinkpancser, neked is köszi, nem tudtam, hogy az a felirat a töltőre vonatkozik, műszerész ismerősöm nincs, de mivel akku nélkül működteti a gépet szerintem mégsem a töltőnél van a hiba. Tehát marad az utángyártott akku.
2017. jan. 23. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!