Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Írásvédett az SD kártyám, mit...

Írásvédett az SD kártyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
SD kártya olvasóval betettem a laptopom csatlakozójába az sd kártyámat és formázni szerettem volna de sajnos írásvédett és nem tudom, hogy hogyan kell levenni. A pöcköt már eltoltam de az sem működik. Valaki segítene? :3

2017. jan. 24. 20:07
 1/4 holnaptegnapja ***** válasza:

Én a múltkor betettem egy Samsung androidos telefonba és megkérdezte a tel., hogy "formázza-e?".


Leformázta.

Azóta hibátlan.

---

Másik variáció: próbálj meg egy másik kártyaolvasót, mert találkoztam olyannal, aminek fontakthibás volt az oldalán a kártyazár pöcök.

2017. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemcso ***** válasza:
Volt olyan kártyám, ahol a pöcök lötyögött, folyton visszaállt írásvédett pozicióba. Cellux volt a megoldás a pöcök helyén tartására.
2017. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az a baj :(
2017. jan. 26. 20:33
 4/4 holnaptegnapja ***** válasza:

Látja a laptop a kártya tartalmát?

Azt a tartalmat, (pl. egy képet) át tudod a kártyáról a sz.gépbe másolni?


Ha igen, akkor a kártya (innen nézve nem lehet rossz).


Nekem van valahol egy olyan programom, ami pont ilyenre való. (makacs fájt letörölni, vagy formázni)


Javaslom még, hogy LINUX Partició menagerével Grub.

próbáld meg újra formázni.


Ott azt is kiválaszthatod, hogy milyen MBR rekordot szeretnél.


Gondolom, vagy FAT32, vagy NTFS fájlrendszerűt.

2017. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!