Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ezt a router-t használom a...

Ha ezt a router-t használom a jelenlegi helyett, mennyire befolyásolja majd a net sebességét?

Figyelt kérdés

Annyira hálózatokban nem vagyok otthon. Bár valamennyi rámragadt az egyetemen, mégsem tudom biztosra, ezért inkább itt megkérdezem.

Beszereltek hozzánk egy új modemet, ami egyben router is. A típusa ZTE ZHXN H168N v2, bővebben: [link]

Beszéltem az invitelesekkel, és azt mondták, ez csak a LAN1-es porton konfigurálható, fix IP címről (192.168.1.2), ami nekem elég kényelmetlen, ugyanis a régi eszköz képes volt mindezt WIFI-n keresztül biztosítani, és onnan naponta tudtam konfigurálgatni.

Találtam egy régebbi router-t itthon, és elvileg ha a mostani eszközt bridge üzemmódba helyezem, és rákötöm azt a routert, amit találtam, akkor úgy már működni fog, ahogy azt én szeretném. A kérdésem lényege:

Ez a router (amit rá akarok kötni) 54 Mb/s-re képes. Jelenleg a jelerősség (itt a laptopnál) 65 Mb/s, 38-40 megás netünk van. Ha ezt a régi eszközt beüzemelem, akkor ez járhat a hálózati/letöltési sebesség csökkenésével?

Bővebben: [link]

Köszi!



2017. jan. 25. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt a régit semmi kép ne használd már!

Nem bírna többet WiFi -n mint 15~18Mbps.

Kanócon bár hozná a 40Mbit -et,

de napi szinten számíthatsz hogy lefagy.

2017. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz :)! Kipróbáltam elég ósdi :(. Viszont gondoltam rá, hogy veszek egy TP-link routert. Az szerinted wireless-en tudna hozni 65+-os Mbps-t? Vagy ez környezet függő? Pl falon, meg szigetelésen keresztül mindenképp legyengülne?
2017. jan. 25. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

65Mbps -t N -es eszközök tudnak hozni,

persze fal, szigetelés és egyéb árnyékolás,

a jel minőség, és sebesség rovására megy.

2017. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, ránéztem, fagyós barricade a gúnyneve.

Az a router max 1-2Mbit-en stabil, afelett roadtul melegszik, majd lefagy. Nekem is volt SMCWBR-G2-m, még a matáv DSL-es időkben. Nagyon designosan néz ki, de a bele halott. Értelmetlen 1-2 Mbit fölött használni, mert 10 perc alatt lefagy.

2017. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!