Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghalt a bios chip?

Meghalt a bios chip?

Figyelt kérdés

az van, hogy amikor indítom be a gépet nem ad képet

nyomogatom az F2-t (UEFI bios) beadja a belépő hangot csak az a baj, hogy valószínűleg lefagy a bios.. mivel örökké ismétlődik a hang.

próbáltam másik elemmel, cmos resetet csináltam, lehúztam minden hardwert külön külön a ramok elvileg jók, mert ment a gép,(azokat még nem teszteltem) vga 100%, hogy jó, monitor jó, (a ramokat még nem sikerült tesztelnem, de valószínűleg az egyik ram slot rossz... mert 1 slotba korábban mindkettő ram hibátlanul működött, ám ha egyszerre bent volt mindkettő összeomlott a rendszer.

a processzor oldali ram slot jó az tuti.

alaplap: asrock fm2a55m dgs 2.0

ramok: kingmax ddr3 2x4 gb dual channel

(meg azért is gyanakodok a ram slotra mert ha 1 ram van a gépbe gyorsabban bootolt. Bocsi ha hülyén tettem fel a kérdést/írtam a magyarázatot próbáltam mindent leírni amit tapasztaltam.



2017. jan. 26. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
ez inkább cpu hiba
2017. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
cpu hiba? ez a hiba tegnap előtt jelentkezett először, csak egy ram kivétel megoldotta.... másnap viszont már nem oldotta meg
2017. jan. 26. 18:49
 3/5 A kérdező kommentje:
meg cpu hibára sípol az alaplap
2017. jan. 26. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Beakarsz lépni a bioszba de nem tudsz mert elfeketedik a kép ? windows töltő képig se jut el mert ? ha igen a tápot dobhatod a kukába

Leírhatnád milyen tápod van

2017. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem nem :D fekete képernyővel indul a gép.... semmi ascrock logó se más... nyomom az f2-t azzal próbál belépni a biosba csak a hangot hallom képet nem ad... a hang végtelenszer ismétlődik. Cheiftech Smart 500w
2017. jan. 26. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!