Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy "Gamer" pc konfig összerak...

Egy "Gamer" pc konfig összerakásba tudnátok segíteni? 200-220 ezer Forint értékben maximum!

Figyelt kérdés
Szeretnék egy megbízható , nem csiricsáré "tuning" gépet amin elfutnak rendesen a játékok. Amit szeretnék bele mindenképp az a megfelelő hűtés. A lényeg, hogy kb a leggagyibb gépház is jó, nem kell világítani mindennek stb. Szeretnék olcsóbban pénzkidobás nélkül egy olyan asztali számítógépet ami egy ideig még bírni fogja! Remélem tudtok segíteni és, ha valamit elfelejtettem volna leírni akkor komment szekcióba leírom!

2017. jan. 26. 20:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Még annyit kérhetnék ,hogy lelinkelitek nekem ezeket az odalakat amiken összeállítottátok ezeket a gépeket?
2017. jan. 27. 14:32
 12/22 anonim ***** válasza:
2017. jan. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ne úgy vedd, ahogy előttem írták, hanem így:


Raijintek Arcadia

Be Quiet System Power 8 400W

Asrock B250M-HDV

i5-7400 + LC-CC-95

Kingston Hyper/Cprsair LPX 2666 DDR4

1Tb WD ezex

Asus RX-480 8Gb


PCX-en ez is 228 ezer.

2017. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A hűtésre nem nagyon kell ügyet fordítani, ennek az összeállításnak a fogyasztása játék alatt konnektorból max. 250W lesz.


A táp a hőleadását megoldja (alsótápos ház, alul szív hátul fúj ki), ebben a házban pedig van egy 3 pines 12cm ventilátor, ami hátra szívja ki a meleget, az álló procihűtő közvetlen rá fújja a levegőt.

2017. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha én is 8GB vrammal adtam volna, akkor az enyém is ugyanennyibe kerülne, de nem ez volt a kérdés. Az meg a másik dolog, hogy miért gondolod azt, hogy jobban megéri a prémiumáron kapható új chipset a ház rovására.
2017. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ja igaz, az első válaszoló gépe volt 224k körül, a tied 218k, az enyém 228k.


Ha én is a 4GB kártyával írom, akkor ugyanannyiért írtuk a konfigot, de úgy érzem, hosszútávon az a 4GB hiányozni fog róla...


Azon kívül a tiedben csak a ház jobb (de minek? bőven elég IDE az Arcadia is hűtéshez, nem így gondolod?), proci és a hűtő kb. egyforma tudású, minden más rosszabb, akkor miért ajánlanád amit te írtál? Lassabb memória kezelés (ha azt mondod semmi értelme az csak részben igaz, tud segíteni cpu limitnél, már ahol lesz), butább chipset, rosszabb hdd?


Azért, mert nem tudod elfogadni, hogy jobbat írt valaki? Őszintén, neked melyik kéne, a tied vagy amit én írtam?


Túl kéne már lépni a kicsinyes dolgokon, ha ugyanazzal a VGA-val nézzük a két konfigot, a tied sokkal "butább" és régebbi, ugyanannyiért. Ez tény.

2017. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az Arcadia-val semmi gond nincs,de annyiban egyet értek hogy abba a konfigba elég egy olcsóbb B150-es lap is.

Egy BIOS frissítéssel ugyan ott vagy,más extrát meg nagyon nem nyújt 1 B250-s lap egy átlag usernak de ha azt nézzük elég egy H110m HDV és belefér olcsóbban egy RX480 8GB.

Háznak mindenképpen jobb egy NZXT Source 210 már csak azért is mert vastagabb lemezekből van és jobb a venti,ráadás az Elite-be 2 DB van.

System Power 8 valóban jó választás egy ilyen konfigba hisz nincs egy R9 290X a konfigba...

Attól hogy gyorsabb a memória nem lesz jobb,a CPU illetve az alaplap se támogatja az OC memóriákat.

Akkor ez lenne a megfelelő:

[link]

2017. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Azért írtam a B250-et, hogy tuti ne legyen gond a régi BIOS miatt. Illetve azért, mert a B250 lap és a 7xxx procik támogatják a 2400as sebességet alapból, ezért itt 2400on fog futni a ram.


https://www.youtube.com/watch?v=mSU0UWFCa1Y


Ha CPU limit van, a gyorsabb ram tud segíteni.


Házból tényleg felesleges szerintem +60%-ot költeni, hogy pár fokkal alacsonyabb legyen a CPU/VGA/HDD hőmérséklete (a kérdező írta, neki egy gagyi is megfelelne), mivel nem írtál külön CPU hűtőt, a tiedben inkább 15 fokkal nagyobb lenne a cpu hőmérséklet.


Ennek az S210 háznak egy előnye van az Arcadia-val szemben, hogy lehet tenni alulra is ventit, ami a VGA hűtésen tud segíteni, de néhány fok miatt nem költenék többet a házra, mint szükséges.


De majd a kérdező eldönti, mit tart fontosnak, úgyis ő dönt.

2017. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Pedig írtam hűtőt. A 2400MHz pedig csak annyit segít, hogy visszahozza a processzorod 200Mhz hátrányát kb.
2017. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Pedig írtam hűtőt."


Tudom, nem neked írtam.

2017. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!