Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD esetén nagyobb az esélye...

SSD esetén nagyobb az esélye hogy hirtelen elromlik és adatvesztés következik be mintha HDD-t használnék?

Figyelt kérdés
Tudom, SSD rendszereknél is HDD-n érdemes tárolni az adatokat, csak érdekel a különbség: nagyobb az esélye hirtelen bekövetkező adatvesztésnek SSD esetén mint HDD esetén?

2017. jan. 27. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb. Az SSD-ben nincs mozgó alkatrész, kevésbé hajlamos a meghibásodásra.
2017. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. HDD-nél is előfordulhat hogy bekrepál a fej, végigsérti a lemez felületét, vagy szimplán behal a vezérlő elektronika. szerintem az SSD még biztonságosabb is mint a HDD
2017. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A technológiából adódóan vetődött fel bennem e kérdés, mert a MLC és TLC-nél is minél többször íródik felül egységnyi terület, annál jobban errodálódik.
2017. jan. 27. 11:53
 4/7 Derwer ***** válasza:

A véleletlen meghibásodásra kisebb az esély az SSDnél. A HDDnél a mozgó alkatrészek miatt bármikor bekövetkezhet a nagy baj.


Ugyanakkor a HDD élettartama elvileg majdnem végtelen. Az SSD-nél - pontosan a cellák fáradása miatt - van egy élettartam határa. De erre ott van rengeteg tartalék cella és megbízható algoritmusok, melyek előre jelzik a cella meghibásodását, így az adatvesztést megelőzi.


Ha a tartalék terület elfogy, akkor se történik adatvesztés, csak egyre kevesebb a valóban használható terület.


De mindezek - normál esetben - nem következnek be, mert jóval hamarabb kidobod/elavulttá válik az egész háttértár.

2017. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A HDD sem garancia arra hogy évekig működni fog.

Csak SSD-nél jobban behatárolható az élettartam,

Volt olyan gép, amit összeraktam, és a TB-os HDD 2 hónap alatt kipurcant benne. Elég körülményes volt róla lementeni a dolgokat. Tehát míg mondjuk egy SSD 5 év alatt megy tönkre. addig egy HDD 1-hónap. és xy-év között :) Adattárolásra valóban ésszerrűbb HDD-t használni, mert olcsóbb. De ez nem jelenti azt hogy biztonságosabb is, mert egy SSD-nél követni tudjuk az írt adatmennyiséget, de egy HDD-nél nem tudhatjuk hogy mikor kerül homokszem a gépezebe. egy adatmentés pedig nem olcsó multaság, laboratóriumi körülmények között. Megnézem kinek érnek ennyit a fotói.

2017. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De a legtutibb megoldás, az ha veszel egy SSD-t és egy HDD-t és az SSD-ről biztonsági másolatot csinálsz a HDD-re, Abból gond nem lehet. Bár hogy a HDD-mellé vegyél még egy HDD-t hogy arról is mentést csinálj. kicsit marhaságnak tartom :D

Van felhő, Van google drive. OneDrive. A fontosabb cuccokról ide csinálj mentést. és akkor nem lehet gond

2017. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
HDD-k esetében amúgy van egy olyan trend, hogy vagy nagyon korán adja meg magát, vagy évekig bírja. Tehát ha egy HDD hiba nélkül túléli az első évét (normál használat mellett), akkor jó eséllyel évekig bírni fogja. Az, hogy 2. 3. évben haljon meg, nem igazán jellemző.
2017. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!