Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véleményeznétek ezt a konfigot...

Véleményeznétek ezt a konfigot? Mit érdemes benne cserélni?

Figyelt kérdés

Munkára - elsősorban videóvágásra, szerverre (?) és játékra használnám:

Alaplap – MSI X99A SLI PLUS [link]

CPU - Intel Core i7-5820K 3.3GHz LGA2011-3 Processzor (későbbiek folyamán ezt majd a Intel Core i7-6950X-re fogom cserélni) [link]

CPU hűtő - Alpenföhn Brocken 2 PCGH Edition (remélem ez jó lesz) [link]

Memória modul - G.SKILL RipjawsV 64GB (ezt később 128 GB-ra bővíteném) [link]

Videókártya - Inno3D GeForce GTX 1070 (később még tennék bele +1 videókártyát, emiatt néztem a NVIDIA SLI-t) [link]

SSD - Samsung 850 EVO 500GB [link]

HDD – Seagate BarraCuda Seagate 5TB [link]

Ház – Cooler Master Storm Trooper [link]

Tápegység – EVGA SuperNOVA G2 550W [link]

OS – Microsoft Windows 10 Pro 64bit [link]

Office - Microsoft Office 365 Personal [link]

Videóvágó program – Ashampoo Movie Studio Pro 2 [link]

(Sony Vegas-t nem találtam az Árukeresőn, sem az Árgépen)

Monitor - Samsung V27F390FEW Monitor (VGA port van benne, csak azt pont nem használnám) [link]

Digitalizáló kártya - [link]

Billentyűzet - Trust GXT 830 [link]

Egér - A4Tech Bloody V8m [link]


2017. jan. 27. 14:30
1 2
 1/19 Donald J. Trump ***** válasza:
Nagyon szép bevásárlókosár, ügyes vagy.
2017. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

maradjunk 32 GB ramnál, 250 gb ssd-nél és akkor belefér egy gtx 1080.

remélem át tudod rakni GPT-re azt az 5 terás hdd-t.

Táp lófütyürüsz ha SLI-re tervezel, akkor már most 750-850 wattosban érdemes gondolkodni (mint Corsair AX, AXi), vagy jó 50-60 ezret pluszban áldozol a + vga mellett egy új tápegység vételre is.

2017. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Módosítottam az alábbiak szerint:

Alaplap – MSI X99A SLI PLUS [link]

CPU - Intel Core i7-5820K 3.3GHz LGA2011-3 Processzor [link]

CPU hűtő - Alpenföhn Brocken 2 PCGH Edition [link]

Memória modul - Corsair Vengeance LPX 32GB (későbbiek folyamán bővíteném majd) [link]

Videókártya - Inno3D GeForce GTX 1070 [link]

SSD - Samsung 750 EVO 2.5" 250GB [link]

HDD – Western Digital Red Pro 4TB [link]

Ház – Cooler Master Storm Trooper [link]

Tápegység – Corsair AX860 [link]

OS – Microsoft Windows 10 Pro 64bit [link]

Office - Microsoft Office 365 Personal [link]

Videóvágó program – Ashampoo Movie Studio Pro 2 [link]

Monitor - Samsung V27F390FEW Monitor (VGA port van benne, csak azt pont nem használnám) [link]

Digitalizáló kártya - [link]

Külső HDD - Western Digital My Book Essential 4TB [link]

Billentyűzet - Trust GXT 830 [link]

Egér - A4Tech Bloody V8m [link]

2017. jan. 27. 15:40
 4/19 Bandi1214 ***** válasza:
Gratulálok!! Csak tudnám hogy minek írsz ki ide kérdést... Ha nem vagy benne biztos akkor ne vegyél 7-800.000 ft gépet.
2017. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Vennék gépet, csak segítséget kérek előbb, ki - hogyan látja, ezért is írtam ki ezt a kérdést.
2017. jan. 27. 17:33
 6/19 anonim ***** válasza:

Én hagynám a helyedben az X99 2011v3 platformot, jön nemsokára az X299 2066.


Egyébként az 5820K helyett már ott a 6800K.


A kérdés nem tűnik túl komolynak, minden programot hivatalosan vennél, talán ebből élsz? Akkor milyen géped volt előtte? Mégis mihez kell 64GB ram, vagy 128GB? Az egészet megkoronázod egy TV-Monitorral?


Légy oly kedves ne szemeteld tele a gyakorit kamu kérdésekkel, ha mégis komoly, senkit nem érdekel, milyen egeret, billentyűt vagy programot veszel, pláne nem érdekel senkit az alkatrészek linkje.

Próbáld csak a típusokat leírni és kész, hogy honnan veszed, az már a te dolgod, van pár megbízható bolt, compker, aqua, pcx, stb.

2017. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Én hagynám a helyedben az X99 2011v3 platformot, jön nemsokára az X299 2066."

Azért egy ideig jó lesz ez, mint a

"Egyébként az 5820K helyett már ott a 6800K."

5820K processzorban.

"A kérdés nem tűnik túl komolynak, minden programot hivatalosan vennél, talán ebből élsz?"

Nem.

"Akkor milyen géped volt előtte?"

Asztali PC: 6-8 éve semmi (legutóbb egy Intel Pentium IV volt), mert laptopokat vettem (jó abból sem a legdrágábbakat), csak most váltanék vissza asztali PC-re. Nem a legjobb konfigot néztem ki, csak olyant, amit később még tudok bővíteni. Ez sem 2 - 3 éven belül fog történni, de addig is, szeretném, hogy kitartson.

"Mégis mihez kell 64GB ram, vagy 128GB?"

Kicsit sok ideig használom és a RAM-ok ára, azért már emelkedik.

"Az egészet megkoronázod egy TV-Monitorral?"

Más is lesz rá kötve, ezért is lenne egy TV-monitor. PC-n sem minden folyamat menne.

"Légy oly kedves ne szemeteld tele a gyakorit kamu kérdésekkel"

Nyugi ez nem az én szokásom.

"ha mégis komoly, senkit nem érdekel, milyen egeret, billentyűt vagy programot veszel, pláne nem érdekel senkit az alkatrészek linkje."

Nem közvetlen linket szúrok be, csak azért az árak is számítanak. Nem vagyok milliomos.

"Próbáld csak a típusokat leírni és kész"

Ha ez számít, viszont nem egy kérdésnél látok pontos linket, az Árukeresőre (is).

"hogy honnan veszed, az már a te dolgod, van pár megbízható bolt, compker, aqua, pcx, stb."

Köszi, ezeket már ismerem.

Vagyis ezt nem kamunak, vagy menőzésnek szánom, csak szeretném kicsit időtállónak tervezni a konfigot, remélhetőleg úgy, hogy olcsón is megússzam. Cserélni fogok benne (pontosabban bővíteni), de azt sem egy - két éven belül.

2017. jan. 28. 10:41
 8/19 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges itt 6-8 évre tervezni egy konfiggal, meg bővítgetni ilyesmi. 4 év múlva teszel bele még 64GB ramot? Vagy egy 6950X-et? Egy akkori asztali i7 hozni fogja azt a teljesítményt. A ram árak meg nem mennek feljebb (kivéve ha a sok éves ddr1 vagy ddr2-ről van szó, azok már a ritkaságuk miatt drágák), az árak ingadoznak ez természetes.


Ha ésszerűen akarod csinálni, akkor 2,5 évesen még garanciával eladni a konfigot egyben, az árához hozzátenni a "régi" fejlesztésére szánt összeget és egy majdani modern gépet venni.


Az 5820K-t venni 6800K helyett olyan (kb. 8k a különbség??), mint 4790K-t venni 6700K helyett. Butaság.


Az X99 platform előnye a több pci-e csatorna, 6 magos procik és a quad channel.


[link]


Egy normális 40-50k körüli Z170/Z270 lap, 6700K/7700K proci, Scythe Fuma hűtő, 16/32GB 3000+ DDR4 ram, 500gb ssd, 1db gtx-1070 8gb.

Corsair RM550X táp, ház 20-30k között már bőven van jó, felesleges drágább. Pl. ez:


[link]

2017. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Akkor az egész gépet érdemes cserélni 3 éven belül.

2017. jan. 28. 11:37
 10/19 A kérdező kommentje:

Alakítottam:

Alaplap – MSI Z170A TOMAHAWK [link]

CPU - Intel Core i7-7700 [link]

CPU hűtő - Scythe Fuma [link]

Memória modul - Kingston HyperX FURY 16GB [link]

Videókártya - Inno3D GeForce GTX 1070 [link]

SSD - Kingston SSDNow V300 [link]

HDD – Western Digital Red Pro 4TB [link]

Ház – Cooler Master Storm Trooper [link]

Tápegység – EVGA SuperNOVA 650W GQ [link]

.

.

.

A többit hagyom.

Monitornál 2, vagy több HDMI csatlakozóval szereltet néztem, ami lehetőleg 100.000 Ft alatt van (és IPS, ívelt, bár lehet, hogy utóbbihoz kár ragaszkodni).

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

2017. jan. 28. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!