Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook-hoz értő ill. azt...

MacBook-hoz értő ill. azt használók segítségére volna szükségem?

Figyelt kérdés

Van egy Asus ROG GL752VW tipusú gépem és Mac-re váltanék a jövőben ,de nincs tapasztalatom a apple szmítógépeivel kapcsolatban.

A windows oprendszert nem tudtam sose megszeretni és hiába van egy mondhatni jó gépem a rendszer miatt nem tudom kihasználni illetve nagyon instabil .

(nem célom a legdrágább Macet venni ,de olyat se ami kevés )



2017. jan. 28. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
És akkor mi a kérdés?
2017. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szóval a kérdés az hogy MacBook-hoz értő ill. azt használók segítségére volna szükségem?

Es mi ezt honnan tudjuk hogy valóban így van e?

2017. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

jogos :)


A segítség a választásban kell,mert nem tudom ,hogy melyik mire képes.Azzal tisztában vagyok hogy a macnek kevesebb hardver is elég ahoz ,hogy ellásom olyan feladatot amit egy windowsos csak mondjuk fejletteb hardverrel képes,de ezt a különbséget nem tudom felmérni .

2017. jan. 28. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ:

-mennyit szánsz rá?

-új vagy használt?

-mire akarod használni?

-kell a 15" vagy elég a 13"?

2017. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehetőleg újat szeretnék

Jelenleg általános felhasználásra kell,de későbbiekeben szükség lesz videó vágásra és tervező programra(pl autoCAD),de nem kikötés,hogy jelenlegis gond nélkül fusson,mert ugy tudom van olyan macbook ami később bővíthető?!

Tudtommal a teljesítmény összefügg a mérettel is sokszor a macbooknál,de alapvetően nekem a 13 is megfelel.

Az ,hogy mennyit szánok rá az attól függ ,hogy melyik az ami megfelel,de törekednék arra,hogy jelenleg olcsóbban ússzam meg.

Ami mindenképp fontos,hogy azt a szinvonalat mindenképp hozza teljesítményre mint a jelenlegi.

2017. jan. 28. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Az újabbak már nem bővíthetők, vagy csak nagyon minimálisan, komplikáltan és költségesen.

Alap feladatokra megfelel egy legfrissebb 13" Macbook Air 8GB RAM-mal. De ha a közeli jövőben videót akarsz vágni+tervező programot használni jobban megéri szerintem egy 13" retina Macbook Pro 2015. Az új Pro-k elég "viccesre" sikeredtek véleményem szerint így most, ha nem csak alap dolgokra kell Macbook, akkor az éri meg legjobban (mármint a 2015-ös rMBP). Nem a legegyszerűbb találni ilyet újonnan hivatalos helyről, de nem lehetetlen.

2017. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

CAD-ezni kellene a dedikált videókártya, ahhoz meg legalább 15"-os gép kell, abból is az erősebb, az már mélyen zsebbenyúlós történet.


Ez a modell az amiben van AMD kártya.

[link]

2017. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom h a legutolsó nem retinás pro az bővíthető még

Azt én is néztem,hogy a kis nyomi kijelzőtől eltekintve nem sok külöbség van az új és régi pro közt.

2015-ös retinás pro-t,honnan tudnék teljesen ujan garival? v sehonnan?

Airból melyik procival?

Tehát ha nem tudok venni mondjuk most 800ért akkor érdemesebb vennem egy airt(legújabbat) és majd amikor lesz akkor meg egy pro-t?(talán a kövi szériánál valmi teljesítménybeli előrelépés is lesz )

2017. jan. 30. 00:55
 9/10 A kérdező kommentje:
amugy az integrált proci(ami a mac-ben van) egyáltalán nem birja a videóvágást meg a cadet?vagy néha finoman azért elviszi ?
2017. jan. 30. 00:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Hirtelen itt találtam 2015-ös alap PRO-t. Link: [link]

Videót Air-el is lehet vágni. De nyilván nem mindegy, hogy egy-egy folyamat között mennyit kell várni. Viszont ha havonta megvágsz 2 videót arra felesleges a PRO, mivel nem sokkal erősebb mint az AIR. Ami a PRO mellett szól az a kijelző. Az tényleg gyönyörű.

Neked kell mérlegelni, hogy szükséged van-e a PRO tudására, illetve kijelzőjére és, hogy ez megéri-e neked a felárat. AIR 290-300 között mozog hivatalos helyről. Így van rá 1+1 év garanciád.

2017. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!