Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet egy 12 éves gépbe 64...

Jozsoo kérdése:

Lehet egy 12 éves gépbe 64 bites processzort rakni? Működni fog? Intel D 915 GAV/D915 PG alaplap van benne. Eddig 32 biten üzemelt.

Figyelt kérdés
Nem találom sehol az alaplap leírásában, hogy bíná-e a 64 bites procit.Azért akarok procit cserélni, mert üresjáraton is 90-100%-on dolgozik és emiatt nagyon lassú lett a gép.Az online kínálatba csak 64 bites procikat találok 775-ös foglalatba.Minden jótanácsot szívesen veszek.
2017. jan. 29. 13:01
 1/7 |Orfeusz| ***** válasza:

A 64 bit csak a 4GB-nál nagyobb (video + operatív) memória kezeléshez kell, gondolom ebben a gépben nincs annyi.


Ha még szeretnéd használni a gépet, szerintem vegyél egy Core2Duo processzort + alaplapot hardveraprón, a kettő együtt 6-7 ezer forintból kijön. Ezeket meg akár el is adhatod. Így körülbelül kétszeres teljesítményt érhetsz el.

2017. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:
#1: Hiába vesz, ez a chipset jó esetben is P4 EE procikat támogat. Itt egy olcsó lap és egy 1-2 ezer forintos S 775 lap lenne a jó megoldás. Kérdés, hogy mennyit szán fejlesztésre, tisztelt kérdező, gondolom max 10000 forint körül meg akarod úszni.
2017. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MGéza ***** válasza:

Itt a támogatott procik listája:

[link]

2017. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Nem az alaplapnak kell támogatnia, hanem a processzornak.

Lehet már most is olyan processzor van benne, ami támogatja.

Rakd fel a CPU-Z programot.

[link]

Ha a "CPU" fülön az "Instructions" résznél ezek közül bármelyiket látod hogy: "EM64T" "x86-64" "AMD64"

Akkor a géped támogatja a 64-bites rendszert.


De nem fogja megoldani a problémát, mert ez az alaplap max P4 -es procikat támogat, amik borzasztóan elavultak. Még netezni is kevésnek bizonyulnak ma már.

Komolyabb fejlesztést kell eszközölni, mint ahogy az előző is mondja. Akkor még el lehet bíbelődni ezzel a géppel egy darabig.

2017. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ! Hát, igen, szeretném minél kevesebből megúszni, gondolom az alaplap még jó, csak procit akarok cserélni de nem találok 32 bitest 775-ös tokkal. Akkor szerintetek nem jó bele a 64 bites?

2017. jan. 29. 13:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Közbe míg írtam a kommentet jött még egy válasz, P.O.C. nevű hozzászólótól, neki írnám, hogy nem tudom az ajánlott programot futtatni mert ott tartok, hogy újra telepítettem a gépet (gondolva, hogy ez majd megoldja a kérésben jelzett problémát) de nem működik (a gép).Végig ment a telepítés de nem megy a gép.Bekapcsoláskor mindig csökkentett módba indulna de ennél tovább nem megy. Betölt egy csomó widows-os sort aztán megáll és onnan sehova.
2017. jan. 29. 13:37
 7/7 MGéza ***** válasza:

Akkor lehet, hogy az egész gép úgy ahogy van, haldoklik. Nekem is hasonló előjelek után pusztult el a hasonló képességű és korú gépem. Olyan 10 körül kapsz komplett C2 gépet. Mondjuk ilyet:

[link]

2017. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!