Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core 2 Duo E7500 milyen...

Intel Core 2 Duo E7500 milyen kategóriás processzornak számít manapság? Órajele magas, de sebességben is jó még?

Figyelt kérdés
Egy mai hasonló órajelű processzor mennyivel lenne gyorsabb, hogy lenne ez kifejezhető?

2017. febr. 1. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nos ez csak 2 magos processzor. Manapság a 4 magos már minimum. Illetve, ha amd-t nézel 25 körül már 6 magosat kapsz. Hagyjuk most az intel-amd harcot. Nem azért mondtam. Kérdésedre a válasz: gyengécskének számít már ez a proci manapság, de nem használhatatlan netezésre, irodai munkára.
2017. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez mért kifejezetten régi, már az Intel Atomok is verik sebességben:

[link]


Nézd meg pl a 3DMark06 értékekel, utána ebben a listában nézd meg hol helyezkedne el:

[link]


Egy mai 2.2GHz-es proci 3.5x gyorsabb.

2017. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

órajelben nem, mert az órajel arra szolgál hogy a kommunikációt szinkronizálja, ezért az órajel csak azonos felépítésű rendszereknél és processzoroknál számít..

Kb ugy tudom mondani menetelnek a 170 centis katonák 1-2 1-2 egymás mellett..

egy 5 éves gyereket beteszel mellé, neki hogy tartsa a tempot 3x olyan gyorsan kell lépegetnie, ugyanazon az orajelen a gyerek lassabb..

2 méteres langaléta megjön elkezdi ugyanugy 1-2 re menetelni és voila megelőzte a sort.


Innentől az órajel semmit se ér, csak ha ugyanaz a rendszer.


A procid sebessége egy j1900as celeronnal van egy szinten,

egy laptopban egy i3 5005 cpu ami nem gyors 60%al teker többet 2 ghzn.

2017. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, reménykedtem benne, hogy netezésre még egypár évig jó lesz, de manapság már a honlapok használatához is egyre inkább izmosabb gép kell, mire az a sokminden betöltődik stb. :-(
2017. febr. 1. 10:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Ilyen socket-be való gyorsabb processzorra le lehet cserélni és ha igen, melyikre? Ha jól olvastam, Socket775-be megy.
2017. febr. 1. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak nem kell cserelned..

ha megy a net évekig elég lesz a gond akkor van ha nincs legalabb 4 giga ram a gépben, mert a weboldalaknak inkább a ram kell a sok adat miatt. A baj hogy a ram bele eszeveszett drága..

ha 775os a lapod, abba sok proci belemegy, pl q6600 is sok esetben az azért teker. Nekem van egy ilyen gépem, de.. elfelejtettem a chipset nevét tán g31 vagy ilyesmi, az kis hackkel a xenon procikat megeszi 3 éve ebayon vettem 5000ért a procit, kicsit megreszelni az oldalát, meg egy lábat áttenni máshova.. jelenleg egy középkat i5 sebességével tolja ilyennel is lehet játszani de utána kell olvasni és szakember segítségét kérni.

a neten minden leírás fenn van mit lehet csinálni, és melyik chipset kell neki.

2017. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
xenon = xeon
2017. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, G31 chipset-es a gép.

Sajnos csak 2 GB RAM van benne.

2017. febr. 1. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most uton vagyok de abba kis farigcsalassal a xeon 5350 ha jol emlekszem a tipusra belemegy es tobb mint duplaja lesz a teljesitmeny.. de ram nelkul halott ugy.
2017. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy E8500
2017. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!