Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GEIL ramról mi a véleményetek?...

GEIL ramról mi a véleményetek? A 2 márka közül, melyiket érdemes megvennem?

Figyelt kérdés

Szeretném bővíteni a gépemet, ram ügyileg. 2 slotos DDR2 667MHZ ramokat fogad be (Most ugye 2 darab 1GB os 800MHz s ram van agépembe)


2 közül nézegetek.


1. CSX - Azt mondják hibás ramok, de akkor miért árusítják? : [link]


2. GEIL - Szép fekete színű : [link]


Ti melyiket vennétek a helyembe?


Köszönöm mindenkinek a segítséget előre is :)



2017. febr. 4. 13:04
1 2 3
 1/22 MGéza ***** válasza:
71%
Egyiket se vedd ennyi pénzért, mert így annyit elszórsz egy elavult konfigra, hogy azért ddr3-ddr4 alapokra épülő gépet vehetsz. Hardveraprón vegyél használtat, fele ennyi pénzért inkább.
2017. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

DDR2 memóriákat nehogy újonnan/boltból vegyél...

Aprón 4500Ft-ért van 2x2GB.

[link]

2017. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Trevor. ***** válasza:
100%
DDR2 ramot csakis használtan. Lehetőleg Hardverapróról.
2017. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1. VÁLASZOLÓ? Miért lenne elavult? Nem azt kérdeztem hogy milyen gépem van? Nem mindig az új dolgok a jók. Arra amire használom teljesen megfelel. Még hogy elavult XD.


Másik kettő: Köszönöm a segítséget, és az értelmes válaszokat :)

2017. febr. 4. 13:43
 5/22 A kérdező kommentje:
De azért kiváncsiságból: Tényleg hibásak szoktak lenni a CSX márkájú ramok? Egyik haver mindig ezzel jön :D GEIL márka am az megbízható?
2017. febr. 4. 13:47
 6/22 Trevor. ***** válasza:

Mindig vannak gyárilag hibás darabok, elvégre tömegtermelésről van szó és nincs is kellő idő arra, hogy minden egyes legyártott modul leteszteljenek. Rosszabb esetben hibás széria is előfordulhat (Note 7 khm).

Nem tudok róla, hogy bármi gond lenne a CSX ramokkal, bár nyilván kevésbé ismert, mint egy Kingston vagy Corsair. A Geil jó márka.

2017. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, és a válaszokat Trevor :) Swissbit Ramokról vélemény? Hardveraprón olcsón árulja valaki, csak még életembe nem hallottam róla :D
2017. febr. 4. 13:59
 8/22 Trevor. ***** válasza:
Dettó, sosem hallottam róla. Én annyit tudok javasolni, hogy valami ismertebb márkát nézz.
2017. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 MGéza ***** válasza:
82%
#4 ez kár vitatni, ez tény. Csak próbáltalak megóvni attól, hogy kb ugyanannyit annyit költs rá amennyit vélhetően most ér. Csak feltételezem hogy nem Q 9xxx proci van benne, azokhoz ritkán passzol a 667-es ram meg az 1Gb memó is lóláb szagú lenne :) Ha valaki itt röhögni kell az te vagy, mert egy csomó pénz el akartál költeni, én csak szóltam hogy ne tedd. Erre mondják ha előre tudom a reakciót, nem válaszolok, legyél okos magadtól!
2017. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Intel Core 2 Duo E8500 as proci van a gépembe, és nagyon nem érdekel, mert nem játszásra kell, hanem netezésre. Igen 2db 1gigás ram van a gépembe és nem szégyellem, nem tehetem azt meg, hogy vegyek valami I5 ös teljesítményű gépet. Örülök hogy ezt a gépet sikerült megvennem, és amire használom tökéletes. De nem értem miért lenne azért elavult mert régi. Egyik számtech jó barátom mondta, hogy a 775 ös alaplapok az egyik legelterjedtebbek. Azért mert nem mai a gépem, még nem kell elavultnak nevezni. Azért mert te gondolom megteheted hogy neked valami bazi erős géped legyen, más meg nem teheti meg, nem jelenti azt hogy szar a gépem. Amire használom teljesen megfelelő. És ramok miatt nem fogok másik gépet venni, ha ez is teszi elég szépen a dolgát. És az se érdekel ha nem mai a processzor, lényeg hogy működik és kész.
2017. febr. 4. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!