Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.

A helyzet a következő: 2 napja tapasztalom, hogy a gépem csak úgy magától leáll. Van mikor játék közbe, van mikor csak úgy alaphelyzetben. Sőt olyat is művel, hogy alaphelyzetben leáll, visszakapcsolom, betölt a Windows (van mikor odáig sem jut el) és leáll megint. Ellenőriztem a tápot, semmi. Ellenőriztem a videókártyát, semmi. Eljutottam a CPU-hoz, és innentől nem értem a helyzetet. Beállítottam a BIOS-ban, hogy jelezzen ha a CPU hűtéssel gond van. Ma hazaértem, bekapcsoltam a gépet és az várt, hogy CPU FAN ERROR. Ez így oké, értem a dolgot, viszont a ventillátor meg pörgött. Megnéztem a BIOS-t és azt írja, hogy idézem "CPU1 Fan Speed 0RPM, CPU2 Fan Speed 450-460RPM között mozog. A ventillátor még mindig pörög. Igaz nem olyan meggyőzően gyorsan de már a vétel után is így pörgött és eddig nem volt vele gond. Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a gond? Valószìnű, hogy új hűtés után kell néznem? Viszont a BIOS alatt, meg van mikor amúgy is zavartalanul megy a gép, szóval nem értem. Nem vagyok nagy infó zseni ezért is kérdezem meg inkább.

A CPU hűtő egy Alpenföhn Matterhorn, egy i7 6700k-t hűt. Eddig egyáltalán nem volt vele gond.



2017. febr. 5. 20:02
 1/7 anonim válasza:
Nem lehet hogy a hűtőborda ment tele kosszal, és nem szuperál rendesen? Tisztítsd ki. Hátha az a baj. Sőt. Szerintem biztos
2017. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond. A paszta cserénél kitisztítottam. Viszont a gép úgy áll le mintha én nyomnék a leállítás gombra. Szépen lassan leáll.
2017. febr. 6. 01:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos, egy hűtőn elég kevés dolog tud elromlani, max a ventilátor.

Bár hülyeségnek hangzik, de én tennék rá egy alap intel hűtőt, és megnézném azzal mit művel. Tudom, nem elég rá a sima intel hűtő, csak próba képen. Ha azzal nem indul újra megvan a ludas. Ha igen, akkor viszont lehet alaplap hiba is, de lehet akár proci hiba is. Aminek azért elég kicsi az esélye.


Írtad, hogy K-s a proci. Nem húztad? Feszt állítottál a cpu-n? Pontosan milyen táp viszi a gépet?

2017. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
# 3 vagyok. BIOS alatt is újra indul? Mert ha csak a windows-ból, akkor akár vírus is lehet, vagy egyéb szoftver hiba.
2017. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"CPU1 Fan Speed 0RPM, CPU2 Fan Speed 450-460RPM között mozog"


CPU1 aljzatba dugd be a hűtőt. Ne a kettesbe.


Most vettem ezt észre. :D

2017. febr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem húztam a processzort. Ehhez a processzorhoz nem kaptam gyári hűtőt, sőt semmilyen hűtőt. Hülyeséget írtam, mivel közben én dugtam át a CPUFan2-re a hűtőt és nem értettem, hogy most mivan, de aztán rájöttem.

Most ott tartok, hogy este teljesen szétkaptam a gépet, megint újra kentem pasztával, kivettem a ramokat, a videókártyát, a BIOS elemet is ki-be raktam, megigazítottam a kábeleket, csináltam egy gép alaphelyzetbe állítását. Manuálisra állítottam a videókártya hűtőjét is mivel ugye ez a videókártya már olyan, hogy amíg el nem ér egy bizonyos hőfokot nem kapcsol be, de valahogy megfigyeltem, hogy mikor elérte azt a hőfokot (58-60 között), akkor se volt hajlandó bekapcsolni. Lehet, hogy még ez sem túl magas neki de engem zavart. Most egyelőre nincs vele baj, reggel óta megy hibátlanul. Reménykedem, hogy így is marad. Köszönöm a válaszokat. :)

2017. febr. 6. 18:43
 7/7 anonim ***** válasza:
CPU1Fan aljzathoz csatlakoztasd a hűtőt, és akkor hiba nélkül kell mennie.
2017. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!