Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány fokosnak kell lenni a...

Soneek kérdése:

Hány fokosnak kell lenni a VGA-nak MINIMUM?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdést olvastam hogy mennyi a max hőmérséklete a VGA-nak, viszont most arra vagyok kíváncsi, hogy mi az a legalacsonyabb hőmérséklet amin elindul?

A kérdés onnan származik, hogy a gépeim nem fűtött helységben vannak. ilyenkor télen nem ritka a 10 fok alatti hőmérséklet. namost adott egy gtx 660 ami nem akar egyből indulni. alapvetően 0-24-ben mennek a gépek, de az egyiket kikapcsoltam egy este, és másnap nem akart képet adni. meg is ilyedtem, mert nem sok "kedvem" van most újat venni, így nekiálltam tesztelni több táppal, több lappal, és semmi. aztán az utolsóban csak pörgettem, és telefont kaptam, ami idő alatt csak (szerintem) fűtötte magát. bejött a bios, jelzett hogy új vga stb, aztán a windows is, ahol folyamatosan figyeltem a hőmérsékletet. nyugalmi állapotban 8-11 fokos volt, játéknál (GTA V fullon) 58-59 1 óra játék után (stresszelve sem volt több 59-nél). ez egy msi N660, és sehol nincs róla olyan leírás, hogy mi a minimum hőmérséklete. egyébként azóta megy. most így enyhébb időknél 14 alapjáraton, és játéknál sem megy 59 fölé. Valaki találkozott ilyennel?


2017. febr. 5. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Engedj rá egy furmark tesztet (legalább 30 percest) hogy mit csinál.

Ha közben jeletkezik bármi képi hiba akkor vagy maga a kártya haldoklik vagy a szoftverben van valami gubanc.


Általában nem szabadna ilyet csinálnia a VGA-nak, de mégis mi szokott a legalacsonyabb hőmérséklet lenni abban a szobában éjfél/hajnali 1 környékén ha nem megy?

2017. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De te akkor kabátban gépezel? :D
2017. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan 1 óra stresszteszt volt furmark-kal, és 59 volt a plafon, semmi hiba. Ez nem egy szoba, hanem egy pince 45-50%-os páratartalommal (sok pénzembe került :D). Nem mindig van rajtam kabát, már megszoktam. Nyáron sincs több 20-22 fonál. (nem bírom a meleget.. ) holnap furmark-ozok megint, és rögzítem az értékeket. De mindjárt lemegyek, megnézem hány fok van lenn
2017. febr. 6. 00:02
 4/8 A kérdező kommentje:
10 fok van most idelenn, a páratartalom 48%, nyugalomban a gtx660 14 C°. Furmark fut 4:45 másodperce, és a hőmérséklet kb 2 perc óta 61 C°fan 25%. na most ugrál 61 és 62 között a hőmérséklet. gpu power 108.9%... 8 perc után semmi nem változott. 10 perc: fan 26% temp 60C°. 13 perc... változatlan minden. 15 perc semmi változás. mehetek én akármeddig, nem emelkedik itt semmi, stabilan megy. holnap hosszabban tesztelem.
2017. febr. 6. 00:23
 5/8 Hominida ***** válasza:

Azt hittem, hogy a vadkendernek ennél melegebb hely kell.


A processzoroknál általában -20°C minimumot emlegetnek. A lecsapódó lehelet esetleg okozhat némi gondot. Az aksi viszont ennél kényesebb lehet, úgy tippelek.

2017. febr. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy elektronika sem bírja azt, ha tartósan hidegnek van kitéve. Utánanéztem, egy gépnek, 18 fok a minimum, amin még normálisan üzembe helyezhető.

Amikor a gép felmelegszik, akkor pára keletkezik, a kilélegzett levegő által. Lehet nincs hibája a gépnek, de hosszú távon nem fogja megköszönni a zimankót.

2017. febr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ma 6 órán keresztül gyilkoltam furmark-al a kicsikét, és ugyanaz mint az éjjeli tesztnél. 6 perc alatt maxon volt, utána semmi változás. most beállítottam egy termostátot 16 fokra, éjjelre kikapcsolom, reggel kiderül. Az a helyzet, hogy másik fórumon is feltettem a kérdést, és mindenhol a lecsapódó párát mondják. a páratartalom normás. fennt a lakásban is kb ennyi. olyan légtisztító és páraszabályzó van itt amivel akár 10%-ra is levihetném. nincs lenn pára. 45 és 55% között tartom ha baj van jelez a telefonomon hogy valami nem jó. eddig hideg volt, de most is van lenn 16.3 fok és 43%-os páratartalom. kinn pedig 89. nem a párával van itt baj... csak azt akartam megtudni hogy létezik-e vga-nál üzemi állapotra fűtés...
2017. febr. 6. 18:54
 8/8 A kérdező kommentje:
a hidegen módosítottam feltekerem inkább 18-ra
2017. febr. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!