Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell optiplex 780 gyorsítás?...

Dell optiplex 780 gyorsítás? (ssd, ram)

Figyelt kérdés

Jelenleg egy WD 256gb-os 5400 rpm-es hdd van a gépben, és hát nem a leggyorsabb. Arra gondoltam, raknék bele egy ssd-t, egy 128 vagy 256 gb-osat. Viszont a gépben csak sata 2-es csatlakozó van, 3-as nincs, tudom, hogy az ssd kompatibilis teljesen a 2-essel is, viszont sebességben is csak 2-est tudná. Így is sokkal gyorsabb lenne mint a mostani merevlemez?


Illetve másik kérdésem az lenne, hogy ugye most a gépben 4gb ram van, ha 6 vagy 8-ra kibővíteném, akkor mennyire lenne gyorsabb? (ezt csak ssd után csinálnám max)


2017. febr. 11. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy látom BTX szabványú alaplapja van szóval CPU csere és hasonló kilőve.

SSD-n kívül más lehetőség nagyon nincs.

SSD-nek ADATA SP550,Intel 540S vagy Samsung EVO 850.

2017. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megnéztem a használati útmutatóját.

RAM bővítésre 8GB-ig van lehetős kivétel ez alól az USFF kialakításúak.

2017. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SSD-nél az élmény javát a gyors elérés adja, és hogy ez konstans minden fájlra, függetlenül attól, hogy a lemezen hol helyezkedik el. Ettől fog az oprendszer, és a programok villámgyorsan indulni. Ezt még SATA1-en is tudja nyújtani.


Arra kb. senki nem tart SSD-t, hogy nagy fájlokat másolgasson rajta ide-oda. Ott számítana jobban a sávszél.

2017. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!