Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire tudom használni zif hdd-m?

Mire tudom használni zif hdd-m?

Figyelt kérdés

Külső merevlemez volt tönkrement a burkolata és megmaradt a 30gb-os zif hdd. Annyiba kerül az új burkolat vagy ata sata ssd átalakító mint amennyibe egy 30gb pentdrive kerül ugyan ott. Így nem éri meg eképpen használni.

Ha tudnám milyen számítógépbe lehet belerakni amiben gyárilag kisebb van az még lehet olcsóbb vagy hasznosabb.

Maga a hdd értéktelen hogy érdemes legyen eladni mert pont a tönkrement rész ami drága.


Mire tudom felhasználni?

Milyen gépbe lehetne belerakni ami nem csak adattároló lenne?



2017. febr. 14. 12:42
 1/4 Panda Péter ***** válasza:
Régebbi iPod classic-okban voltak ilyen vinyók, esetleg ha valakinek pont elromlott az lehet megvenné tőled. Szerintem tedd fel hardverapróra, de nem számolj azzal hogy gyorsan elmegy majd.
2017. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehetetlen hogy az iPod classic-ba beleférjen egy ekkora hdd. 60x70 5mm vastagsággal.

Nekem egy Seagate Lyrion ST18.1 ziff hdd szalagkábeles csatlakozással van.

2017. febr. 14. 19:34
 3/4 A kérdező kommentje:

Azta mindenit és tényleg ilyen van az iPod classic-ban!

Miben lehet még ilyen?

2017. febr. 14. 19:42
 4/4 Panda Péter ***** válasza:
régi netbookban láttam még ZIF csatlakozót, de abba nem fért volna bele merevlemez. sztem ipod-hoz hasonló médialejátszók, hordozható eszközök használtak még ilyet. nem igazán használnak ma már semmiben ilyen meghajtókat, mivel flash chipek is elég nagy mennyiségű adatot tudnak tárolni, sokkal kisebb helyen.
2017. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!