Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitort karcolja a szigetelős...

Monitort karcolja a szigetelőszalag?

Figyelt kérdés
Már nagyon poros volt a monitor, épp porszívóztam, és eszembe jutott, hogy porszívóval milyen jól lelehetne tisztítani a monitort. Semmi maszat, vízfolt. Arra gondoltam, hogy a porszívó műanyag feje karcolja a monitor műanyag üvegét, ezért raktam rá szigetelőszalagot, és azon vágtam egy lyukat. Nagyon jól lehozta a koszt, de ez ugye nem karcolja? Vagy legalább is kevésbé karcolja, mint a nedves mikroszálas törlőkendő?
2017. febr. 14. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most vicc ugye?
2017. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, miért lenne?
2017. febr. 14. 17:12
 3/11 anonim válasza:
100%
Inkább monitor tisztítására való nedves törlőkendőt vegyél. Az biztos nem karcolja. A porszívós dolog elég rossz ötlet.
2017. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig, mindenkinek azt javaslom, a port előbb puhaszőrű(!) ecsettel távolítsa el, aztán jöhet a mikroszálas kendő!
2017. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

"Uram még egy szökevény!"


Aki érti... az érti. Aaaki nem, nos.. az vessen magára!


Tuti praktika, ismerős ezt csinálja, popsi törlő.

Mondjuk hülyének is nézik szerintem mikor 18 évesen hazavisz belőle 2 csomaggal, de hát egye kukac.

2017. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy karcolná, de sokkal jobb, ha veszel kimondott monitortisztitó folyadékot + egy mikroszálas kendő, az tuti nem fogja karcolni.
2017. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szemüvegtisztító folyadék nem hagy nyomot
2017. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyám borogass.


Persze, hogy karcolhatja. Nem is értem, hogy gondolhatod, hogy nem karcolja jobban, mint a mikroszálas törlőkendő. Az előttem író egyik válaszadó szerinti ecset + mikroszálas a legjobb kombináció, ha a mikrokarcolásokat is el akarod kerülni.


De a porszívós csodaötlet okozhat nagyobb károkat is, mint egy porszemmel megkarcolt monitor... én a helyedben nem mennék az elektronikai eszközeim közelébe vele, a sztatikus elektromosság miatt.

2017. febr. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.: Tényleg, a porszívós dolgot én is tudtam, csak elfelejtettem. Köszi, hogy emlékeztettél! Hülye voltam, na, remélem nem lesz gond.


Egyébként a porszívón van fújó mód is, asztali gépet ezzel szoktam kifújni, nagyon hatékony, vagy ezt sem kéne?

2017. febr. 16. 06:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodunk a tényekhez, a kérdésben szereplő állítás is hibás!

Nem a szigszalag karcol!

A karc a szigszalag és a monitor közé szoruló por -ami többnyire kavarc!- okozata.

Ezért nem használok még -akár milyen jó minőségű- törlőkendöt sem.

2017. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!