Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo laptop úratelepités...

Lenovo laptop úratelepités hogyan?

Figyelt kérdés
Vásároltam másfél éve egy lenovo laptopot előre integrált Windows 8.1 el, ugye ném régiben 10 re frissített szegényke, és végelgyengülésben szenved, a lenovo, és a win 10 driverek folyamatosan felülirják egymást, 8.1bel szépen ment. Hogyan lehetne visszapakolni a 8.1et? A laptophoz sem telepitőcdt sem drivercdt nem kaptam. Rendszerrel vettem. Még garanciális és van rajta biztosítás is, de ez a szoftveres részre nem vonatkozik állítólag euronics vásárlás

2017. febr. 18. 18:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Állítólag után pont, mielőtt valaki félreértené :)
2017. febr. 18. 18:04
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

Érdemes tiszta lappal kezdeni. Vagyis tiszta telepítést csinálni. Úgy a Windows 10 is normálisan fog működni.

A lényeg hogy pont olyan Windowst telepíts, mint amilyen rajta volt. Be fogja magát automatikusan aktiválni.

A telepítőt meg tök legálisan letöltheted innen:

[link]


A Lenovo driver frissítő szoftverét meg a helyedben nem erőltetném. Amit nem ismert fel a rendszer önállóan, telepítsd te magad.

2017. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- Ha ingyen szeretnél, és egyszerűen, és persze jót, annak számtalan módja van.

- Telepíts rá Linux-ot, pl Ubuntu verziót,kicsi helyigény, kicsi energia igény, nem öli a géped,grafikusan nagyon jó, millió előny.

- Fogsz egy pl.8 GB-os pedriv-ot, letöltöd a Unetbootin programot,(magyar nyelvű), csinálsz egy live telepítőt, olyant verziót amilyent akarsz, és telepíted cc. 20-30 perc alatt. Nekem fut egy Ubuntu 16 Lts, tökéletes!

2017. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
#3: Miért kell itt Linuxozni, ha jogosult eredeti Windowsra is?
2017. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyi lenne hogy telepitem a Microsoft oldalról? És beaktiválja magát? Az aktiválókulcsot csak 1x lehet használni?
2017. febr. 18. 18:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ha még van rá garancia és oprendszerrel együtt vettem, miért nem vonatkozik rá a garancia
2017. febr. 18. 18:32
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Azt nem tudom miért van így, de nincs garancia előtelepített szoftverre. A hivatalos szervizek is pénzért állítják vissza a gyári szoftverállapotot, akkor is ha még garis a gép.


Ami az aktiválást illeti, csak ugyan azon a gépen használhatod fel a kulcsot, de ott többször is aktiválhatod.


Aktiváláskor a gép hardvereinek azonosítóiból generál egy kódot, amit elküld a Microsoftnak neten keresztül, ahhoz párosítja a Windows termékkulcsát is.

Szóval ha újratelepíted nem kell már a kód se, csak rá kell nyomni arra, hogy nincs kulcsom. Miután a géped csatlakoztatod az internetre, az MS szervere felismeri a géped az előző aktiválásnál elküldött adatok alapján és automatikusan beaktiválja.


Ha szükség lenne rá ezzel a szoftverrel megnézheted a Windows termék kulcsod:

[link]


Úgy emlékszem a telepítő letöltésénél kérni fogja.

2017. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézem, ha lesz időm meg is csinálom, remélem menni fog :)
2017. febr. 18. 18:53
 9/10 anonim válasza:
a 7 valaszadotol szeretnem kerdezni ,vagy aki tudja,h windows 10 home rendszere is letezik hasnonlo kodkulcs mutato?
2017. febr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 P.O.C. ***** válasza:
Ha a linkelt program nem működik, esetleg tehetsz egy próbát az AIDA64 -el.
2017. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!