Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom használhatatlan....

A laptopom használhatatlan. Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tulajdonomban áll egy 2011 (?)-es ASUS K53BY laptop. Sosem volt egy csúcskészülék sőt..., de azért régen még Sony Vegast is tudtam használni vele, videót tudtam felvenni rajta stb... Ezekre ma már nincsen szükségem,de a gép már egyszerű dolgokra se jó mint pl.: videónézés, minecraftozás, metin2 tehát ilyen galaxy minin is futó dolgokra se jó.


Gép adatai bővebben:

Processzor AMD E-350 1,60Ghz

VGA: ATI HD6470M 512MB GDDR3

RAM: 4GB (2x2) DDR3


Annak aki el fogja olvasni az egészet nagyon szépen köszönöm és arra szeretném kérni, hogy ha ezt mégse fogja mindenki megtenni akkor azok akik nem tették meg

"Amit próbáltam azért tenni, hogy a laptop jobb legyen:"

alcím alatt lévő dolgokat olvassa el legalább és annak fényében válaszoljon.


Probléma bővebb kifejtése:


Az a legnagyobb gond, hogy a gép lassú. De mint a fránya ég.

Ha tölt a Windows 7, ugye forog közbe az Üdvözöljük! felirat mellett egy kis kör, na az be szokott fagyni és aztán 4-5perc alatt kapcsol be a gép.

Akkor ha szeretnék játszani egy kis játékkal pl. Minecraft,Metin2, akkor ilyen problémák lépnek fel:


MC. esetén: 2 éve stabil 60fps-el tudtam a Minecraftot játszani. Fél éve 30-40 körül ingadozott, aztán észrevettem a jelet, hogy a vinyóm el fog romlani, és ebből (a rossz vinyóval) lett 10-15. A vinyó el is romlott, nem gáz vettem egy Seagate SSHD-t mivel mindenhol ezt harsogták "de faxa 1000 éves gépem új életre kelt" stb... Én ezt egyáltalán nem tapasztaltam, sőt sokkal rosszabb lett. Most 5-10 között ugrál már ha nem fagy le az egész.


Metin 2-nél: A Metin egy MMORPG, tehát más játékosok is vannak stb.. npc-k, mobok ilyenek és nem is laggol ha ezekből kevés van a környéken vagy ha egy darab se. Ellenben már ha vannak egy páran iszonyú lagg tör a gépre és 5-10 fps-re droppol és nem is megy feljebb.


Videónézésnél: 720p-s videókról nem is álmodhatok, de még a 480p-s is szaggat. Félreértés ne essék a netnek semmi köze hozzá a kép szokott beakadni.


Ezek a dolgok csak azért szomorúak mert amíg nem szedem össze a pénzt az új gépre addig meg fogok bolondulni. Már most úgy érzem néha, hogy szétverem az egészet.


Amit próbáltam azért tenni, hogy a laptop jobb legyen:

-Az egészet szétszedtem, kiporoltam, lepasztáztam a chipeket, új hűtő van benne(régi elromlott)

-Új 500GB SSHD (merevlemez elromlott)

-Bővítettem 2GB RAM-al (nővéremnek ugyan ilyen gépe volt és az elromlott,de a ramot kimentettem és működik benne)

-Friss rendszert tettem rá WIN 7 64BIT Professional

-VGA drivert frissítettem AMD oldaláról

-Többi drivert is ASUS oldaláról

-A windowson mindent levettem háttérképet,ezt a szürke ocsmány témát tettem be, animációkat kivettem mindent eltüntettem

-Víruskeresővel átmentem az egészen

-AVG-s lomtalanító progival kitakarítottam az egészet

-Grafikus beállításokat a játékokhoz mindet a nagy teljesítményre tettem


Annak aki elolvasta az egészet nagyon szépen köszönöm és arra szeretném kérni, hogy ha ezt mégse tette akkor az

"Amit próbáltam azért tenni, hogy a laptop jobb legyen:"

alcím alatt lévő dolgokat olvassa el legalább és annak fényében válaszoljon.

Valamint szeretném még kérni, hogy a vedd lejjebb a grafikát válaszokat tartsák meg maguknak. Aki elolvasta annak köszönöm a türelmét, hogy ezt a hosszú szöveget elolvasta és várom a válaszokat. Nagyon szépen köszönöm!


A kérdés egy sorban:

Mit tudnék még csinálni, hogy amíg az új gépre összespórolom a pénz ne kapjak agyrákot? Köszönöm szépen!



2017. febr. 19. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A metin 2 jól szemlélteti, hogy mivel van a baj. A processzorral, az felel a sok objektum számításáért. A minecraft teljesítménye is szinte kizárólag a processzortól függ. De ez már 6 éve is a legalja volt mindennek. 1080p videókat ezzel szemben gond nélkül le kellene tudnod játszani, csak ez a processzor már böngészésre egyáltalán nem alkalmas, a youtube eleszi az erőforrásokat. Töltsd le az mp4 formátumot és játszd le VLC-n.


Amit tudsz csinálni hogy olyan oprendszert teszel rá, ami igénytelen és leszoksz az internetezésről, mert ez már a mai követelményeknek a fejlődő weblapok miatt egyáltalán nem felel meg.

2017. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Trevor. ***** válasza:
100%
Újra kellene telepítened a Windowst, majd felraknod a megfelelő drivereket. Ha megvolt (írtad, hogy megvolt, de azt nem, hogy mikor). Mellesleg az SSHD nem egy nagy cucc. Egy igazi SSD sokkal többet ér.
2017. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a Welcome screennél is eladad hosszú ideig, az alaplap hiba is lehet
2017. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Ezeket nem régen csináltam meg. Igazából a válaszokból azt szűröm le, hogy ennek már nem sok minden segíthet csak reménykedjek, hogy nem hal be amíg összeszedem a pénzt az újra.
2017. febr. 19. 14:16
 5/12 A kérdező kommentje:

A metin miatt én is a procira gondoltam.

Illetve egy linuxot majd lehet kipróbálok, csak nem vagyok a windowson kívül otthon sajnos semmiben.

2017. febr. 19. 14:17
 6/12 Trevor. ***** válasza:
Full kezdőnek én Ubuntu és Linux Mint dusztrókat ajálanék. Egyszerű a használatuk és sok beállítás és egyéb dolog hasonló helyen található meg, mint Windowson.
2017. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utána nézek, köszönöm! :)
2017. febr. 19. 14:45
 8/12 T/Z ***** válasza:
100%

Adblock Plust tegyél fel a böngészőkre.


CCleanerrel nézd át mik indulnak el automatikusan, amik nem kellene, tiltsd le. (bár ez lehet megvolt azzal az AVG-s programmal)


Ez az AMD Brazos platformja, emlékszek rá, nekem is volt ilyen architektúrás netbookom, nem volt valami fürge, de azért böngészni lehetett vele.

2017. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megvolt az AVG-s cuccal. Köszi a választ. Hát igen sose volt valami fürge, de fénykorában még elég tűrhető volt. Ilyen cfg átírással meg dll másolgatással még Far Cry 3-mal is tudtam vele "játszani"
2017. febr. 19. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:

A mai Windowsok már mind behalnak az ilyen procijú gépeken. De még a régebbiek is (Win7) maxra frissített állapotban . Régi követelményeknek még megfelelt .

Ha tovább akarod használni, méghozzá élvezhető reagálási-sebességgel,itt már mindenképp ERŐSEN ajánlott Linux-vonalakban gondolkodni .

Ebből persze több100 féle kiadás van, van kifejezetten cerka-gyenge gépekre kiélezett perfekt rendszer is .

Legyen a rendszernek egy Debian alapja, ami stabil és kevés erőforrást zabál a gépből. Aztán mehet rá egy olyan Felület, ami Felhasználói élmény / Erőforrás-zabálás arányban is elfogadható .

Ha vágod az Angolt, akkor a WMLIVE nevű kiadást pont neked találták ki. Debian az alapja és Steve Jobs néhai Apple-vezér NeXTStep grafikus felületének átiratát alkalmazza, ami a '90-es években volt . A Grafikája jól is mutatja ezt . Viszont a benne lévő programok a mai követelményekre vannak kihegyezve, ami már egészen jól működne ez alatt .

Íme a honlapja : [link]

Alul egy pár kép a rendszerről és felül a Letöltési lehetőség .

Maga a rendszer kevés - és ezt úgy értem igazán "KEVÉS" képességű géppel is bőven beéri, induláskor is 200-300 MB közötti a RAM-foglaltság - processzort nem zabálja, ezáltal bőven marad erőforrása a Programjaid igazán akadás-mentes futtatására, úgy vélem a Firefoxban még a FullHD videókat is tudnád hasítani, ha másnem 720p-ben akadásmentesen minden bizonnyal . A MineCraftnak is mivel van Linux-kiadása, így annak a futtatásával sem lenne gondod .


Nyiss a világ felé, ismerj meg minél több fapados-gépre való rendszert, mert ha ez az angolsága és kockasága miatt még nem is tetszik, de vannak Magyar nyelvűek ,felhasználóbarátabbak és szebbek, mint pl Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint MATE, Ubuntu MATE, LXLE (kifejezetten ajánlom) - vagy Q4OS .

Utánanézhetsz ezeknek, aztán amelyik tetszik, SZABADON legálisan letöltheted, Pendrivera kiírod, és még csak fel sem kell őket telepíteni, mert gépet Pendrive-ról indítva használhatod is őket Teljes értékű USB-s rendszerként . Ha jól fut és meg is tetszett azt követően :fel is telepítheted.

A lehetőségek tárháza nyílik előtted, nézz szét és válassz, de abból a gépből még bizony sokat ki lehet hozni szép-elégedettségi élménnyel! Hajrá ! ;)

2017. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!