Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítene nekem valaki összerak...

Segítene nekem valaki összerakni maximum 300-ezer forintért egy játékra/videóvágásra és egyéb nagy terhelésre alkalmas gépet?

Figyelt kérdés
A lényeg az az ,hogy maximum 300 ezer forint értékben egy "GamerPc"-t kellene összerakni . Lehetőleg jó legyen a hűtése és ne terhelje le, ha mondjuk egy nap 20 órát kell üzemelnie. Külső perifériák vannak ! Előre is köszönöm ,ha fordítasz erre egy picit időt,és hálám üldözzön! :)

2017. febr. 21. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Bemész tetszőleges pc boltba, és segítenek neked. Sőt: össze is rakják helyetted.
2017. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Ezzel tisztában vagyok ,viszont egy boltba nem azt nézik ,hogy én hogyan járok jobban, hanem ,hogy ők mennyit profitálnak. Egyik ismerősöm pl úgy járt ,hogy bement egy pc szaküzletbe és összeraktak neki egy 250 ezres gépet és kirakott ide egy kérdést és 2x jobb számítógépet írtak össze az itteni szakik , ezért fordultam ide segítségért.

2017. febr. 21. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen felbontáson?


Nem mindegy, hogy valaki beletud szúfolni neked egy 1070-et de a monitort meg csak 900p.


Vagy 1440p-s a monitor de nem lesz elég a VGA.

2017. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De ennyi infó nem elég. 20 órát üzemel egy nap, rendben van, de mit csinál közben? Torrent megy vagy renderelés? Másrészt milyen egyéb nagy terhelést kell kibírnia? Videovágáshoz elsősorban proci kell, játékhoz meg videokártya. Szükséges SSD/HDD méretet is írd meg, mert ezt nem lehet kitalálni.


Ennyi infóból ezt lehet összehozni:


Phanteks Eclipse P400

Super Flower Leadex Platinum 550W

Asrock H270 PRO4

Intel Core i5-7400

Kingston HyperX Fury 2x8GB 2400MHz

Sapphire RX480 4GB Nitro+

Adata 256GB Ultimate SU800

Toshiba 1TB DT01ACA100

Be quiet! Pure Rock


Összesen: 300 ezer Ft.


Ez így biztosan bírni fogja 0-24 torture testet, de erről-arról le lehet faragni erősebb processzorért és videokártyáért cserébe, feltéve, ha szükség van rá.

2017. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mikor írtam ,hogy kb 20 órát megy egy nap ,akkor arra gondoltam igen ,hogy videó rendelelés vagy pl megállás nélkül aktívan játszani. Tárhely az nem kell sok mivel külső hordozókon tárolok mindent szinte. Bőven elég egy olyan ssd amire csak a windows megy és egy 1Tb-os hdd.

Képernyő felbontás full Hd azaz 1920X1080.

2017. febr. 21. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

a) minden számítógép 0-24h működésre van tervezve. Ez a '70-es évek óta van így. Nem is, inkább '50, mióta egyáltalán léteznek

b) azok a szakik, akik neten feleennyiből rakták össze a gépet, azok ebay-es és egyéb netes helyekről a legolcsóbb hw-kat linkelték be, amire egyrészt hónapokat kell várni akkor is, ha épp van a raktáron. Ha elkísérte volna vmelyik nethuszár a haverodat, ő se tudott volna jobb gépet összekombinálni adott pénzből.

c) a számtech boltnak az az érdeke, hogy visszamenj legközelebb is. Nekik az árrés többnyire fix., így nem érdekük semmi kacatot rádsózni, mivel a hasznuk ugyanannyi rajta, max. közben buknak egy jövőbeli vevőt és annak haverjait.

2017. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1TB HDD helyett beleférhet egy 500GB SSD is és akkor arra mehet minden program. Külső HDD a többit megoldja.


Full HD-ra pedig egyébként is felesleges RX480-nál nagyobb kártyát kiadni, úgyhogy ez így jó lesz, ahogy én írtam. Minimálisra csökkentve mindent beleférhet egy i7-7700, ha annyira fontos.

2017. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ne szoktassuk már vissza az embereket a középkorba. 2017 van, lassan a tescót is csak az internetről fogom ismerni, mert minden olcsóbb a neten, a kiszállítás minimális és a választék is nagy. Azt pedig nem hiszem, hogy hátrány egy számítógép esetén a házhoz szállítás (egyébként pcx-ről szoktuk linkelni a dolgokat). Az üzletben pedig drágább minden. Egyszer amikor szükségem volt hűtőpasztára, akkor nem volt kedvem rendelni és leugrottam a számtech boltba, háromszor annyiba került. Köszipacsi, inkább megrendelem azt a pár gramm pasztát a netről mert 1000 forintos kiszállítással is olcsóbban jöttem volna ki.
2017. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!