Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi konfigon mit tudnék...

Az alábbi konfigon mit tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Alaplap: msi b150m mortar

Processzor: i5-6500 3.2ghz

Ram: 2x4GB hyperx fury DDR4 (2133mhz)

Merevlemez: 1TB Western Digital blue

Tápegyseg: Evga 600w 80+

Gépház: Deepcool tesseract SW fekete piros

(Optikai egyseg: ASUS 24x dvd iró)

Videókártyát később szeretnék hozzá vásárolni, addig pedig az intel hd graphics 530at, tehat a processzorba integralt videokartyat szeretnem hasznalni.


Az volna a kerdésem, hogy ezen a konfigon, esetleg nagyon hasonló árban, de jobb terméket bárki tud ajánlani a fentebb leírtnál? Plusz pár ezer forint osszesen belefér még.


(Én például az msi b250m bazookan, és a mortaron gondolkodtam még, de nem tudom pontosan hogy van e barmilyen hasznalati előnye ezeknek)


Bárki, bármilyen tanáccsal tud szolgálni, azt nagyon nagyra értékelném! Előre is köszönöm.



2017. febr. 23. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

b250 akkor éri meg ha egyből kaby lake procit is veszel, viszont az nem éri meg a felárat azért a kis + ram mhz-ért.


1x8gb ram slot jobb későbbi bővítéshez és egyszerűbb eladni is ha úgy alakulna egyszer.Emellett eléggé fent vannak a ram árak, crucial, skilljaws stb sokkal olcsóbb és azonos szintű termékeket árul.


táp elég nagy lesz neked, arról nem is beszélve ha a sima 600 w-osra gondolsz, ennyiből már enermax triathlor 500w is kijön, ami valamivel magasabb minőségű.

2017. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy vegyél bele CL 12-es 2400MHz-s ramokat, de ezzel a procival(chipset) nem fog működni.

Ennél a lapnál 2133MHz-re van korlátozva a Skylake órajele, és 2400MHz-re a Kabylake széria.


Tehát én inkább vennék egy i5-7500-at és 2x4GB DDR4 2400MHz CL12-es ramokkal.

Ráadásul ha nagyobb órajelű a RAM akkor jobb a prociba integrált "videó kártya" is teljesítmény ügyileg.

Tehát:

[link]


[link]

2017. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, azt hiszem még sokat fogok rágódni a döntésen.


Azt elfelejtettem leírni, de a gépet olyanra szeretném alakítani, hogy pár év múlva ne kelljen a teljes gép belsőt lecserélni ha újítani akarok, hanem csak hozzá adni plusz ramot esetleg vagy új videókártyát. Szóval ez is egy elég fontos szempont. További válaszokat is várok, köszönöm mindenkinek.

2017. febr. 24. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!