Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet tudtok...

Milyen tápegységet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amit szeretnék;

- minőségi

- minimum 600w-os

- maximum 20 ezer

- sata csati min 4db

- szabvány méret

- vga csati 6 pin


Eddig egy chiftec a80-as 500w-os tápot használok. Semmi bajom vele, de vettem egy rx470 4gb oc4 vga-t es kevésnek bizonyult igy vennem kell egy nagyobbat.


Gondolom tapasztalatból adódóan tudtok megbízható tápot ajánlani.


Köszönöm!!!



#tápegység #minőség #600w-os táp #6pin vga
2017. febr. 28. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

RX470 fogyasztása 100W alatt van. Nem nagyobbat kell venned, hanem magasabb minőségűt.


BeQuiet! Pure Power 10 400W vagy Corsair CX450M a javaslatom.

2017. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a watt az nem számít annyit, neked az kell hogy 12v-os ágon mennyit tud leadni.
2017. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miből jöttél rá, hogy a tápod bizonyult kevésnek? A 470-es baromi keveset fogyaszt, szóval nem igazán értem a problémát. Nem hinném, hogy egy chieftec CTG-500 kevés lenne annak a kártyának.
2017. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A konfig:


Asus b85m-g alaplap

I5-4440 cpu

Asus strix rx470 4gb oc4 vga

Wd ezex winchester 1tb

Egy 10 éves dvd író

2*4gb hiperx fury 1600mhz ram

Szeretnék meg egy ssd-t is.


Egy progival megnéztem mennyi a fogyasztás kb 450-500w ezért gondoltam, hogy nagyobb kell.


Van e valami jelölés vagy betűjel azoknak a tapoknak a nevében, amelyek a lehető legtöbbet tudjak biztosítani 12v mellett.



Mert többszöri játék fagyas után mindig a vga grafikonon az arám felvételnél volt kiugrás.

2017. febr. 28. 19:15
 5/10 MGéza ***** válasza:
Hát az a progi erősen félretájékoztatott téged akkor :D Ez a konfig kb a felét eszi mint amit neked kiszámolt. Megnyugodhatsz, elég a tápod, az ssd-t is nyugodtan megveheted, akár egy i7-et is elbírna.
2017. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MGéza ***** válasza:
Még esetleg annyi lehet hogy a tápod kissé koros, mennyi ideje használod? Lehet egy-két kondi elfáradt rajta.
2017. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MGéza ***** válasza:

Max 20000-ig egy jó tipp:

De Iponnál lenne érdemes venni, az a hivatalos partner, úgy jár a legtöbb gari rá.

Antec VPF550 is jó választás lehet.

2017. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ki kéne mérni a tápot vagy megnézni rajta a kondikat, 1-2 000 ft-os javítás, ennyiért az összes kondit kicserélik benne és kész, a CTG nem tartozik a rossz tápok közé, sőt. Szoftveres mérésnek pedig ne hidd ek, amit mond.
2017. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezt a configot 3 eve raktam össze. Meg pár hónap gari van mindenen, a tápon is. Sajnos én nem értek ezekhez és nincs műszerem sem hozzá. Illetve sajna meg olyan ismerősöm sincs a közelben aki megcsinálná.


Akkor elméletileg elégnek kellene lennie... Sejtettem én is hogy elméletileg elégnek kellene lennie, de tényleg lehet, hogy kissé el van fáradva, mert ha játszom és jobban ki van használva a táp...mintha gyorsabban pörögne a venti. Lehet, hogy a kondik pluszban melegszenek.


Csak játék közben hallani az esetenkénti fel pörgést.


Vigyem be egy számítógép szervizbe?


Sok helyen olvastam a vga kari problémát ami masoknak is elő jött.


Hibák:

- amd képernyő illesztő program összeomlott ...

- a watman beállítások alaphelyzetbe visszaállt..

- a szoftver megakadályozta a hardver használatát a játék számára. ( valami ilyesmi)


Mindenhol a tápot ajánlották, hogy cseréljen le.

Gyakori probléma. Mivel sokat olvastam a témáról es,sehol nem írtál megoldást, igy ugy döntöttem veszek egy jobb tápot.


Köszönöm az eddigi válaszokat!!!😃😉

2017. márc. 1. 05:50
 10/10 MGéza ***** válasza:
Hát ha még garis, akkor használd ki. 3 éves belépő szintű tápnál már eljöhet 1-2 hibajelenség.
2017. márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!