Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki össze tudna állitani...

Valaki össze tudna állitani nekem egy gépet 160-170ezer Ft értékben?

Figyelt kérdés
apránként meg venném, minden hónapban valami, alaplap, táp, csak nem tudom h mi mivel passzolna igazán, egyedül lakom és hitelekbe nem megyek bele, és igy nehéz ki sporolni h egybe meg legyen a pénz, de apránként meg tudnám venni, nagyon köszönöm előre is, persze igy az ár lehet kicsit több is..

2017. márc. 1. 21:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De ha azonnal kell egy működő számítógép, akkor írd meg menyi a minimális kereted amiit 1 hónapban tudsz rá fordítani.
2017. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

2# válaszban elég jó a gép.


Saját tapasztalat:

Sharkoon vg4-w házam volt 2 évig, olyan hogy benéz, ventik a lehető legcsóróbb, legsilányabb minőségűek, a ház oldalát vagy be tudod rendesen pattintani, vagy nem. Zalman Z3 plus köröket ver rá.


H270 lap erős túlzás játékokhoz, mivel az ssd gyorsítótár és a gyorsabb adatfolyam hdd és ssd köztön túl max 2 USB portot ad pluszba. Mivel játéknál a H-s lap előnyeit nem használja ki, így erős túlzásnak tartom a +15e felárat 2-3 + USB portért, arról nem is beszélve, hogy Z-s lap van ehhez képest +1-2 ezerért, amibe később mehet akár komoly tuning processzor is.


Ugyan ez áll a savage ram-ra, Picit jobb minőség, 1 vagy 2 cl-lel kisebb az időzítés, de ez játéknál semmi, nem érezhető, de még 200 órás folyamatos rendernél is ha 1 órát nyer vele sokat mondtam.

2017. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
rendben értelek, és azt látom h ezek a procik 2 magosak, gondolom ez lehet 4 vagy 6, csak az ár megy felfele igaz?
2017. márc. 1. 23:23
 14/19 A kérdező kommentje:
sajnos a keretről nem tudok mit irni, mert mondom egy magam lakom albérletben, de ha jol bele gondolok kb havi 50ezer ft tudok félre tenni, szóval lehet h csak nyárra lenne meg a gép, mert ki tudja mi jön közbe ami miatt nem tudok abban a hónapban félre tenni,
2017. márc. 1. 23:28
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd félre és egybe vedd meg akkor. Holnap jön ki a ryzen AMD-től, Amerikában az intel már 50%-kal csapta le az i5 meg i7 árakat, na vajon miért.
2017. márc. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A kettes által leírt gép jelenleg a legjobb ár érték arányú gép amit össze lehet tenni. Nekem is hasonló van.


-Gigabyte b250 alaplap

-XFX Rx 470 videó kártya

-G.skill 2x4gb 2400 ram

-G45602 mag 4 szál 3500mhz proci

-FPS Raider 550 w táp,

-Zalman Z3 ház


Én 189 ezerért vettem szállítással, mindennel együtt. Amivel aktívan játszok a Dark Souls 3, ami full hd- full grafika mellett hozza a 60+ fps-t egy két olyan helyet leszámítva, ami a zabálja a procit, ott van egy kevés dropp, de a játék 70-80%-ban vsincel folyamatosan 60 fps-em van. A B1F-et próbáltam, amit szintén full hd-ban full graf mellett, ott lazán hozta az állandó 60 fps-t. Tehát ez a lapján csakis ajánlani tudom, kezdő gamer gépnek tökéletes, egy két játék van, ami nem megy egy ultrán folyamatos 60fps-el de a többség igen, és a processzor idővel cserélhető, egy jobbra, ami már teljesen kihasználja a kártyát, és onnantól még erősebb lesz.

2017. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

# 15/16

akkor tényleg nagyot fog szólni az amd most ?

mert ilyent még intel nem csinált vagy 10 éve szerintem :S

2017. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat nos ha sikerülne össze szednem a pénzt igazából 300ezer Ft is rá szánnék mer azt ajánlották h a gamer pc ott kezdődik, de viccesen hangzik türelmetlen vagyok és már unom a 2012-13-14 játékokat és főleg már a fifa 17et próbálnám ki nagyon és az új need for speed.. persze igyekszek türelmes maradni, és igen olyan gépet lenne jó venni amit azért később lehet fejleszteni, gondoltam arra is h valami alap gépet venni amiben tudok procit cserélni meg vidit, de ezért írtam ide h valaki hozzá értő is mondjon nekem valamit
2017. márc. 2. 00:02
 19/19 anonim ***** válasza:

#18 Jó nagy hülyeséget mondott az, aki 300 ezer forintnál gondolja a kezdő gamer gépet, egy kezdő gamer gép kb 120 ezer forint, ami persze nem fog mindent ultrán, jól vinni. Általában azok beszélnek 300 ezres beugróról, akiknek teli van a zsebük, és amúgy sem foglalkoznak vele. 160-200 ezer forint között már ütőképes gamer gépet lehet venni. Én leírtam a sajátom, ha bele gondolsz a processzor összesen 20 ezer forint volt, de egy 2016-os Dark Souls 3-at, vagy egy B1F-t szinte tökéletesen kiszolgál. Az RX szériás videó kártyák meggyőződésem szerint jelenleg a közép kategória legjobbjai, tehát mindenképp vagy az rx470-et ajánlom 4gb, vagy az rx480-at 4 gb, véleményem szerint ezek a kártyák még 1-2 évig kényelmesen kiszolgálják az újabb játékok javát, ami nem mondható el például egy gtx 1050TI-ról. Az én XFXRX4704gb kártyám jelenleg a gtx970 felett van egy picivel, ami azt gondolom egész szép teljesítmény ha azt vesszük figyelembe, hogy a gtx 970 ára még mindig kb egy húszassal több, mint az RX470né, teljesítményben viszont már alul marad egy picivel. Én tökéletesen megvagyok elégedve a géppel amit leírtam. Ha az ember vesz az általam leírt gépbe, egy csúcskategóriás i5, vagy egy közepes i7 procit, akkor már a néha ultrán megjelenő fps dropp is megszűnik teljesen, tehát a gép fejleszthető, és még több kisajtolható belőle, arról nem is beszélve, hogy ez a proci remek beugró proci, de a videó kártyát nem tudja teljesen kihajtani, ami azért "jó" hír, hiszen így is tökéletesen kiszolgálja a mai játékokat ultrán, de ha kerül mellé a jövőben egy combosabb proci, akkor még egy jó pár évig kényelmes játékélményt fog biztosítani.


#17 A Ryzentől sokat várnak, és eddig úgy tűnik erős is. Meg kell várni a teljes körű teszteket, megnézni a configokat, és abból levonni a következtetést, meglátjuk....

2017. márc. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!