Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy régi gép amin...

Slinger78 kérdése:

Adott egy régi gép amin "telepített memória 8 GB (1,5 GB használható) ". Ez hogyan lehetséges? A számítógépre valaki Windows 7 Ultimate 32 bites változatot telepített.

Figyelt kérdés

64 bites Win7 kéne rá? Rosszul olvassa be a memóriát, és valójában csak 1,5 van benne? A CPU-t legyilkolja egy firefox megnyitásakor. A CC cleaner is 8 gigát olvas be. Windows doctor kitakarított mindent, optimalizálta a gépet. Olyan mintha tényleg csak 1-1,5 giga lenne benne és azt is a win7 lefoglalná. Be lehet állítani vagy fel kell rakni egy 64 bites win7-t, esetleg, ha kamu ez a 8 giga és csak 1.5 van benne, elég rá egy régi xp?

Gyorsan bootól a gép. Nem vírusos. A gépházba nem néztem bele.



#Windows 7 #32bit #használható memória.
2017. márc. 1. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Néhány pillanat megnézni, hogy mégis mi van a gépben. Szerinted mi jósnők vagyunk?
2017. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%
Először is kapd ki belőle a ramokat és nézd meg h milyen(ek). ha ténylegesen meg van a 8 giga akkor csak 64 bit mert a 32 bit 3 gigáig képes kezelni a memóriákat ha jól tudom (javítsatok ki ha nem így van). és meg is van oldva elméletben a probléma
2017. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"a 32 bit 3 gigáig képes kezelni a memóriákat"


Nem...

2017. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
bocsánat. 4-et akartam írni és lemaradt h rendszer + videókártya együttesen ( remélem jól javítottam)
2017. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hominida ***** válasza:
Nem kell felnyitni a gépet, az Aida64 részletes áttekintést ad a hardverről és a rendszerről. Nézd meg alaposan, talán a választ is ott találod. A 32 bites Windowsokkal mostanában az a probléma, hogy ha a videókártya memóriája "túl" nagy, akkor a rendszer a címzési tartományhoz az alaplapi RAM címterületéből nagy darabot vesz el.
2017. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 32 bites rendszer összesen lát 4 GB ramot, ebbe bele értendő a videokártya vram-ja is. Ha van benne 1 gb-os vga, akkor kapásból 3 gb ram használható, abból a rendszer lefoglal magának úgy 1 GB-ot, szóval 2 gb körül jössz ki, így lehetséges a 32 bit-es op rendszer hiba is.


Egyéb iránt van rendszerinformáció, ahol meg tudod nézni, milyen ramok vannak a gépedben. Az se utolsó ha leszeded a gépház oldalát és megnézed.

2017. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell felnyitni a gépet"

Senki sem mondta.



"A 32 bites Windowsokkal mostanában az a probléma"

Nem mostanában, és nem is probléma.

2017. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az értelmes hozzászólásokat köszönöm. Nem az én gépem, nem tudok bele nézni, egy kedves ismerősöm régi gépe amit kitakarítottam neki mert tele volt szeméttel és rendszer hibával. 91-óta van pc-m, először találkoztam ilyen hibával. Rengeteg fórumot átolvastam, akik hasonló hibát találtak. Azért 6,5 veszteség nekem egy kicsit sok. Ami még gyanús volt nekem, hogy a rendszer egy BD olvasót is érzékel, közben a gépben csak egy mezei dvd író van. Ezért érzem azt, hogy az a 8 giga hülyeség. Egy régi sulinetes (2002-03 környéki lehet) gépbe senki nem rak bele 8 gigát, szerintem annyira nem is bővíthető.

Ha legközelebb hozzá tudok férni, belenézek a gépházba, hogy tényleg mi van benne.

Az aidát én is ismerem, régen használtam.

2017. márc. 2. 01:10
 9/10 anonim ***** válasza:

A 32 bites oprendszerek ha a fene fenét eszik sem látnak 4GB-nál többet. (Sőt, a gyakorlatban egyéb technikai paraméterektől függően kevesebb is lehet, ami valóban használható.) Mondjuk az 1,5 így is kevés, 3-at a legelborultabb alaplap esetében is látnia kell, és ha fél giga lejön belőle az integrált VGA-nak, akkor is még 2,5 marad. Esetleg valami ramdrive-szerűség nem lett telepítve? (Ideiglenes meghajtó, ami valójában a RAM-ban helyezkedik el.)

BIOS-ban is meg kéne nézni, ott mennyi RAM-ot lát. Az, hogy a rendszer mennyit érzékel, az azért némileg manipulálható. A BIOS 99,9%, hogy a valós adatot fogja szolgáltatni. :)

Ami pedig az oprendszert illeti: olyat kell feltenni, amivel kényelmesen használható a gép.

2017. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hominida ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy valaki tévedésből tett bele 8 gigát, abban a reményben, hogy akkor ekkora memóriája lesz, és az milyen jó. Még ma is sokan nem tudják, hogy a 32 bit 4 GiB-nál meghúzza a határvonalat, vagyis a 8 gigás RAM-ból 4 azonnal el is tűnik.


A probléma "mostanában", amire utaltam, az, hogy a videókártyákhoz egyre nagyobb memóriát rendelnek. Amíg 128 KiB volt egy videó RAM, fel sem tűnt, hogy annak is kell egy kevés hely a 4 GiB-os címtartományból, pláne ha a RAM csak 2 GiB volt, ami nagyon sok dologra elég. Ma már ez a méret sokak szemében lemoshatatlan szégyen, ezért sokan növelik a méreteket, de sajnos a 32 bites határvonal ettől még nem tűnik el.

2017. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!