Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassunak tartom a konfigomat....

Lassunak tartom a konfigomat. Meg tudom mérni úgy valamilyen alkalmazással, hogy kijelzi azt is tesztelésekkel milyen szempontokból milyen gyors, s azt is, hogy ennek milyen gyorsnak kellene lennie?

Figyelt kérdés
Pl. nem tudom nem azért lassú e mert megszáradt a zsír a proc alatt, de nem akarom találomra szétszedni mert éve nagyon jól meg lett csinálva s szerintem jó. De egy teszt jól jönne erre is.
2017. márc. 5. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Leírás esetleg egy-két infót a gépről? Konfig, mikor volt utoljára kipucolva stb.
2017. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

AMD FX-6100 (6 magos, 3300 MHz, 14MB) BOX 28480 Ft

Corsair Vemgeance 8 GB/1866 Mhz KIT (2*4 GB) CL9 12 690 Ft

Gigabyte GV-N660OC-2GD - GTX660 55 900 Ft

Cooler Master Elite Power 500WP/White RS500-PSAPJ3-IT 9 060 Ft

Western Digital Caviar Blue 1 TB 63 MB SATA3 WS10EZEX 18 690 Ft

Gigabyte GA-78LMT-S2P 11 140 Ft


Ez a konfig. AZ árak 4 évesek. De a lassúságot nem úgy kell elképzelni, hogy belassul hanem úgy, hogy pl. szerintem gyorsabb renderelésre lenne képes.

A pucolás alatt mit értesz? Pl. a hálókártya ventilátorja alól szedtünk már ki csipesszel vastag port. Más pucolás is érdemes?

2017. márc. 5. 09:18
 3/9 MGéza ***** válasza:
Nem csipesszel kell a port szedegetni, azzal nem jutsz semmire, szét kell kapni, sűrített levegővel pucolni. Procit meg egy borsószemnyi minőségi pasztával kend át. Ha nem játszani kell a konfig és olyan progikkal dolgozol amelyek ki tudják használni, akkor érdemes direkt nem gaming hanem renderelős kártyára cserélni, az is javíthat a helyzeteden, gondolok itt a Quadro, Radeon Firepro kártyákra.
2017. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trevor. ***** válasza:
Kellene bele egy SSD. Ha 4 éve volt legutóbb telepítve a Windows, egy újratelepítés is segíthet.
2017. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Játék-render vegyes gép. Fénykorában 60%-os játék leterheltség mellett a maradék 40% erőforrással renderelt a háttérben. Telepítve volt többször a win, nem rég is, erre én is gondoltam, de nem segített. Ezért tippelek hardver gondra. Okozhatja akkor a lassúságot a videokártyán belül lerakódott por? Erre nem is gondoltam.

A pasztát elírtam, 4 éve lett a proci alá rakva, de úgy hogy egyszer rányomtam s utána már nem vettem le csak nyomtam míg rá nem lehetett csatolni. Ezért nem akarnám bolygatni mert én azt hinném, szakszerűen lett felrakva és ha azzal gond lenne akkor megállásig - fagyásig lassulna, ilyen viszont nincs, csak nem olyan gyors mint amit hinnék hogy lennie kell. vagy tévedek? Ezért örülnék inkább egy teljes körű szoftveres hardver tesztnek ahol egyenként gyorsítja fel az alkatrészeket maximumra s méri tudja e azt amit tudnia kell. Már ha létezik ilyen tesztprogram. És csak azt szedném szét amit tényleg muszáj.

2017. márc. 5. 12:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Az sdd-vel az a bajom, hogy csak a betöltést gyorsítja de a műveleteket nem.
2017. márc. 5. 12:25
 7/9 MGéza ***** válasza:
Erősen javallott újrapasztázni, ha 4 éve volt. Valószínű, hogy az is a problémák közé tartozok, igen. A másik hogy a progi amiket használsz 4 év alatt pár változáson áteshettek, az újabb verzióknak esetleg nőtt a hardverigénye.
2017. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ujrapasztázáson és videokártya takarításon kivül már nem merül fel?


de továbbra is érdekelne valami mérőprogram amivel elötte utána lemérem a teljesitményét.

h legalább azt lássam hatott e valamit

2017. márc. 5. 15:52
 9/9 MGéza ***** válasza:
Sokféle mérőprogram van, van átfogó, van olyan ami gaming szempontból tesztel. Passmark, cinebenc, Aida64 riport, SisoftSandra, 3dmark, pcmark, meg még van egy pár.
2017. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!