Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a gépem?

GazdagZoli12576 kérdése:

Miért nem kapcsol be a gépem?

Figyelt kérdés

Éppen futott egy alkalmazás, a géphez nem nyúltam. Hirtelen szürke lett a kép nem reagált semmire. Úgy döntöttem, újraindítom, de arra sem reagált ezért kikapcsoltam. Vissza akartam kapcsolni, de nem sikerült. A gép elindult, a ventillátorok elkezdtek működni, a ledek felvillantak, de kép az továbbra sem volt. A monitor biztos, hogy jó. A gép egyszer pár másodpercig megy, majd kikapcsol, de van olyan is, hogy addig megy, ameddig le nem állítom. Amikor indul a gép, van egy pittyegés.

Mi lehet a baj?



2017. márc. 5. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy egy Trójai vírus van benne.
2017. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Ezt így megmondani nem lehet :)


Lehet alaplap halt meg, vagy videókártya...

ha van alaplapi videókártya kimenet a gép hátulján akkor érdemes átdugni arra és úgy megnézni.


Egyébként ehhez kellene egy donorgép és akkor pár perc alatt megmondható a hiba.


Ami tuti nem romolhatott el:

Winchester, tápegység

2017. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát, ha az R9 270X elromlana, elég pipa lennék. Oke, nem a legpöpecebb, de a két kezemmel szedtem rá össze a pénzt tanulóként.
2017. márc. 5. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Hibás a memória.
2017. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hibás memóriánál inkább kékhalál szokott lenni.

Ha értesz a géphez és ha meg lehet bontani a gépházat akkor kapd ki az összes memóriát és kapcsold be anélkül, hogy mit művel.

Sípolnia kellene megállás nélkül, ha ezt teszi akkor egyenként próbáld meg a ramokkal hogy indul-e

ha így sem indul akkor ki lehet kapni a procit a helyéről, akkor bekapcsolás után folyamatosan pittyeg az alaplap.

De ha kikapott procival és memória nélkül sem pittyeg semmit akkor meghalt az alaplap.

ha van spíolás vagy pittyegés akkor elszállt a VGA.

Gondolom újabb alaplap amire már nem tesznek integrált VGA-t.


Nekem 9 éves gépem van és hála istennek még sosem volt gondom vele :)

Jó pár évig foglalkoztam számítógép javítással szóval vágom a témát de az új alkatrészeket már nem.

Ha meg mered bontani a gépedet akkor csináld végig amit írtam és akkor már okosabb leszel.

2017. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Foglalkoztál számítógép javítással, de a jelzésekhez fogalmad sincs.

Tipikus memória probléma, ha elindul a gép, vagy felpörögnek a ventik és nincs kép. És ha csipog egyet az memória hiba, ez alap hibajelzés.

2017. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

jesszusom :)

minden gép csipog bekapcsoláskor kivéve ha nincs benne csipogó.

Memória elmozduláskor lehetséges még ilyen, hogy csipog de nincs kép.

Ezért írtam, hogy kapja le az oldalát és szedje ki az összes ramot majd próbálja meg bekapcsolni úgy.

De a ram a legritkábban meghibásodó alkatrész.

2017. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hibás memóriánál inkább kékhalál szokott lenni".

"memória a legritkábban meghibásodó alkatrész"

Mind 2 véleményed valótlanság, ha hibás a memória először 1-et csipog jól halhatóan, ekkor már nem ad képet sem, ahogy a kérdező írja. Amikor végleg rossz, akkor hangosan kb 6X.

A memória pedig tönkremehet akár 2 éven belül is, ha intenzíven terhelve van, pl játékra használják a gépet.

2017. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minden gép csipog egyet bekapcsolás után :)
2017. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Minden gép csipog egyet bekapcsolás után :)"

Igen, jelzi, hogy minden rendben van egy rövid alig halható jelzés. (biztos a kérdezőnek is jó a gépe, csak poénból írta ki a kérdést).

Viccet félre téve; akkor is egyet sípol hangosabban, amikor vagy kimozdult a memória, vagy nem jó.

2017. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!