Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Apple vagy acer laptopot vegyek?

Apple vagy acer laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Laptopvásárlás előtt állok. A cél egy csak Windows és Linux kompatibilis fejlesztőkörnyezet használata, és esetleg a Dota futtatása.

A két kiszemelt gép az

Acer Swift 3

Processzor: i7 7500u,

GPU: HD 620

RAM: 8GB

SSD: 512 GB

usb c

Ár : 330.000


A másik egy Macbook Air

Processzor : i5 5250U

Ram : 8GB

SSD : 128GB

GPU : HD 6000

ár : 300.000 (a 256-os ssd-snek már 450.000 az ára)


Most először van alkalmam ebben az árkategóriában gépet nézni. Nem játszom sokat, azt is dotával, de ha mégis belekezdenék, akkor majd külső grafikus kártyával tervezem,tehát a dedikált kártya nem szempont.


Sosem volt Apple termékem, egy kicsit viszolyogtam is tőle, de mostanában ahogy olvasgattam, azt vettem észre, hogy olyan support van mögötte amit szeretnék én is magaménak tudni.


Őszintén fröcsögés és a másik oldal szidása nélkül, tisztán saját véleményre alapozva ti mit ajánlanátok?

(Tudom, mindenkinek amire igénye van, de nagyon ismeretlen nekem a MAC OS, és vannak olyan területek (fejlesztés, zene- és videókészítés) amikben nagyon jó, és amik nagyon érdekelnek.

Köszönöm szépen mindenkinek aki segít!



2017. márc. 5. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Minden frocsoges nelkul sosem vennék applet. Anno a szart porcukroztak meg most nemikebb jobb a helyzet, de csak a harapottalma miatt nem adnék ki +100at gyengébb konfigert :)
2017. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az apple gépnél nagy pozitívum a mágneses töltő, negatívum, hogy csak thunderbolt2 van hozzá (ami ráadásul csak Apple termékekkel kompatibilis, amik elég drágák). Valószínűleg vagy virtuálisan vagy nem de egy windows felkerülne előbb utóbb rá, ha tetszik a macos akkor mellé, ha nem,akkor helyette.


Az Acer gépben sokkal több a tárhely, de nincs akkora support mögötte, kevésbé van meg a prémium érzet, és bár régen benne voltam a Linuxos parancssoros mókolós BIOS állítgatós dolgokban, de manapság egyre kevesebb időm van a gép hibáit keresgélni.

2017. márc. 5. 18:56
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha Apple-t veszek, a 300-asat venném,ez fix. Tényleg csak porcukrozva van a szar? Én is így voltam vele régen, de kezd nagyon elegem lenni a windows beállítgatós, kompatibilitási problémás dolgaiból....
2017. márc. 5. 18:59
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

egyértelműen apple

amire te használnád arra az apple a legjobb

minőségibb az anyaghasználat (nem mintha az acer-é nem lenne de az apple-é jobb)

valamint kisebb a fagyás lehetőságe az op.-rendszer miatt

mondom ezt lenovo tulajként

2017. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A legnagyobb problémám a kicsi háttértár. A szervízben azt mondták, hogy mivel a való életben a 256-os és a 128-as gép között 150ezer a különbség (ami szerintem nonszensz) így ők nem fogják nekem kevesebbért kicserélni. A fejlesztőkörnyezet 30GB-60-ig terjed, plusz a windows. Játszom a külső merevlemez gondolatával, de hát no.

Köszönöm a választ!Természetesen ment a zöld pacsi.

2017. márc. 5. 19:52
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

[link]


az a 450k mégsem 450k

de persze megértem mert így is több van az acerben és olcsóbb is

2017. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Én nem vagyok elalélva az Apple termékektől. Páromnak volt iPhoneja (igaz céges), apósomnak is az van most, ismerősömnek is volt valamelyik MacBookja. Nagyon nem győzött meg egyik sem, hogy most fejvesztve rohanjak iPhonet és MacBookot venni.


Szerintem kicsit túl van lihegve a márka. Persze minőségi a cucc, de nem gondolom, hogy fényévekkel jobb, mint bármely más gyártó szintén minőségi terméke.

2017. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez melyik Air, de van amelyikben "fillérekért" cserélhető az SSD nagyobbra. Ha nincs ráforrasztva az alaplapra, akkor kicseréled jóval olcsóbban nagyobbra.
2017. márc. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szervízben azt mondták, hogy nem cserélik ki fillérekért ( magyarul a különbözetnél többért ( az istyle-ban 150.000 forint) csinálják csak meg). Ha magamnak cserélem ki otthon, akkor bukott a garanciám, ami szintén beletartozik azokba a dolgokba, amit ha már apple gépet veszek, akkor jó lenne megtartani.

(Mindenkinek ment a zöld pacsi)

2017. márc. 6. 09:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Windows-os, Linux-os fejlesztői környezetet akarsz támogatni és játszani. Ez nem pont a Macbook területe, különösen nem az Air-é, persze semmi sem lehetetlen.


Ha virtualizálsz, akkor mind a RAM, mind az SSD mérete kevésnek bizonyulhat (külső diszkről dolgozni nem lehet, különösen nem virtualizált Windows környezeteben). Ha ezen gondolkodsz, a 128GB szinte biztosan kevés, az enyémen kb. 200 GB foglalt, amiből 70 csak egy minimáls Win10 és Debian VM által elfoglalt terület (amin nem fejlesztek, csak apróságokat tesztelek).


Ha natívan használsz rajta Windows-t és/vagy Linuxot (végül is lehet), akkor meg semmi értelme az Apple hardvernek, macOS nélkül ugyanolyan PC, mint az összes többi, csak gyengébb hardverrel és sokkal drágábban, ráaásul nem macOS-t futtatva semmilyen support-ot nem kapsz, max. a hardverre.


Nem tudom, milyen komoly fejlesztőkörnyezetet szeretnél, de ha 450 körül jön ki az Air, az tényleg soknak tűnik, de a jelenlegi felhozatalukat nézve ennél olcsóbban nem tudod megúszni. Majdnem ennyi volt az enyém is, amikor még voltak CTO gépek, és lehetett RAM-on és SSD-n húzni egy modellen belül.

2017. márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!