Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI bemenetbe tudok olyan...

HDMI bemenetbe tudok olyan kábelt dugni, mely másik végén 3,5 Jack-et fogadó aljzattal rendelkezik?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen? Ha igen, mi a kábelneve? Klasszikus keresés nem vezetett nálam eredményre...

Tudom: nem korszerű amit szeretnék, de erre lenne szükségem, vezetékes 3,5 Jack-dugóval hallgatni a HDMI-n küldött hangot.



2017. márc. 7. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

HDMI Audio Embedder

[link]

Kép nélkül, azaz csak audioval nem müködik.

2017. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, fordítva értettem. De-embder szedi ki a hangsávot, ha az kell.
2017. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hangot fülhallgatóval (3,5 Jack-es) szeretném hallgatni, ha képi információra nincs szükség, nem oldható ez meg semmiképpen?
2017. márc. 7. 18:26
 4/11 anonim ***** válasza:

De miért pont onnét szeretnék kivezetni a hangot?


Alaplapi csatlakozó?

2017. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a hangot kivezetheted ám az alaplapi kimenetről is, akár USB-vel ,akár 3.5ös jackkel.

Egyéb iránt vagy ez, vagy a 40 ezres speckó szétosztó, ami átalakít d-subra, display portra, mikrofonra, fülesre stb.

2017. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondolkodom egy mini PC beszerzésén és ezeknél írják: csak HDMI kimenet van, Jack nincs...

Kizárólag a hangra lenne szükségem ilyen módon hogy HDMI-be dugva szóljon egy fülhallgató és ne kelljen más eszközre dugni hogy legyen hang.

2017. márc. 8. 09:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Így nézne ki a működő megoldás:

MiniPC -> HDMI Audio De-Embedder -> EDID Minder (szimulálja a nem csatlakoztatott képernyőt)

Ezután a de-embedder kijövő audió jelét egy fejhallgató erősítőre kötve működik a fülesed. A kérdés az, mire jó ez neked? Hogyan kezeled kép nélkül? Egyáltalán, mit is akarsz vele kezdeni? (Az nem válasz, hogy fejhallgatón hallgatni HDMI kimenetről...)


Rengeteg eszköz van hang lejátszásra, amit eleve arra terveztek és jól működnek: MP3 (4,5,6...) lejátszó, telefon, DAP, music streamer, Rpi + DAC board, MiniPC (ezúttal fejhallgató kimenetes), media player, PC, tablet, music center, tévé, házimozi rendszer stb. stb. stb.

Olcsóbb kiválasztani azt, ami tudja, amit szeretnél, mint utólag rendelni egy szakajtónyi elektronikát.

2017. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vak vagyok, telepítek rá beszélőprogramot, úgy tudnám használni, nem kellene a monitor, ezért nem lenne képi eszköz csatlakoztatva HDMI-be.

Igazából csak gondolat szintjén foglalkozom vele hogy Intel Compute Stick vagy valami hasonló eszköz jó lenne nekem, de eddig még gyakorlatban nem láttam a működését.

Kicsi, hordozható, lehetőleg X86 alapú mini PC-ből nem tudom mi a választék, ami normál sebességgel működik is és nincs nagy ára.

2017. márc. 8. 11:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor USB hangkártya? Vannak kis méretben is. Ha x86, akkor a driver sem gond.
2017. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez a legkézenfekvőbb megoldás, tényleg. :-)

Egyébként ha jártas vagy benne, Intel Compute Stick-en kívül milyen X86 alapú hasonló mini PC-k vannak még?

2017. márc. 8. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!