Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység csatlakozó 6pin-8pin...

Tápegység csatlakozó 6pin-8pin átalakítóval lehetséges új videokártyához?

Figyelt kérdés

Szeretném cserélni az MSI Radeon R9 380-as kártyám RX 480-asra. A gondom az lenne, hogy a tápegységemen csak 6 pin-es csatlakozók vannak. Az új kártya tápcsatlakozása 8 pin-es. A kérdésem: megoldható a kártya beszerelése, ha veszek hozzá egy 6 pin- 8 pin átalakítót is?


Ezt néztem ki hozzá:

[link]


Amennyiben igen, az átalakító kábel miatt nem fog csökkenni a teljesítménye a videokártyának?


A másik kérdésem:

Alaplapom: MSI BAZOOKA B150M. Amennyiben beleteszek egy ilyen kártyát, mivel jóval nagyobb a videomemória az előzőnél, az alaplap ezt támogatni fogja? Úgy értem, hogy a RAM-okhoz is van Max GB meghatározva alaplapi támogatásként, a videokártyához is van ilyen megkötés? Sajnos nem vagyok nagy guru, és nem is találtam még erre választ.

Köszi a válaszokat előre is!



2017. márc. 10. 04:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Azzal nem, de molex atalakitoval igen. Milyen tapod van (tipusra)? Altalaban nem veletlenul nincs rajta tobb csatlakozo, tehat veszelyes lehet.
2017. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha rákeresel erre: XFX TS 650W.

Ehhez nagyon hasonlóm van. Enyém is 650W XFX PRo. A pontos típust nem tudtam kideríteni. Egy ilyen elvileg elviszi már ezt a bestiát.


Akkor te ilyen csatlakozóra gondolsz?

[link]

2017. márc. 10. 08:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, arra. A meglevot hiaba osztod szet ugy ahogy akartad, csak tulterhelned a vezeteket ha adna egyaltalan annyi ampert a tapegyseg (de nem kene neki).
2017. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem is szeretném a tápegységem tönkretenni, hátha vinné magával az alaplapot meg a cpu-t is... kárt nem szeretnék semmiben okozni. Szóval inkább azt javasolnád, hogy első körben tápegység csere legyen, aztán csak a videokátya?
2017. márc. 12. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mivel az xfx 650 pro-n van 2db 6+2pines csatlakozó, szóval vagy nem az van neked vagy elnézed a kábeleket. Kéne tudni mid van.


De még ha 650 TS van az is jó lenne molexes átalakítóval, megbízható táp.

2017. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

XFX 650 pro-m van 2db 6+2pines csatlakozóval. Sikerült kiderítenem. Én írtam rosszul.

Szóval a táp rendben van. Amit másodjára linkeltem, molex csatlakozóval megoldható a dolog, ezzel a táppal, igaz? Csak az elosztó 6 pinje mellett a molex csatlakozójának mindkét részét be kell dugjam a tápba, hogy egyenlően tudjon eloszlani a kábeleken bejövő feszültség a kártyára, igaz?


(A másik gondolatom: 2+6-os csatlakozót összerakom egy nyolcassá. Ez is megoldás lehet? Nem tudom ezt a másodikat. Ez esetben nem kellene a külön elosztó).

2017. márc. 13. 10:35
 7/9 A kérdező kommentje:

***Javítva az előző komment:***


XFX 650 pro-m van 2db 6+2pines csatlakozóval. Sikerült kiderítenem. Én írtam rosszul.

Szóval a táp rendben van. Amit másodjára linkeltem, molex csatlakozóval megoldható a dolog, ezzel a táppal, igaz? Csak az elosztó 8 pinje mellett a molex csatlakozójának mindkét részét be kell dugjam a tápba, hogy egyenlően tudjon eloszlani a kábeleken bejövő feszültség a kártyára, igaz?


(A másik gondolatom: 2+6-os csatlakozót összerakom egy nyolcassá. Ez is megoldás lehet? Nem tudom ezt a másodikat. Ez esetben nem kellene a külön elosztó).

2017. márc. 13. 10:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Azert 6+2, hogy 6osba es 8asba is jo legyen :) tehat igen, egyutt bedugod a 6 es 2es reszet, erre valo. A tap jo minosegu, atalakito sem kell akkor.
2017. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves ViperM!


Köszönöm a gyors reagálásokat, és a segítséget!

Máris egy kicsivel okosabb lettem ezen a téren.

2017. márc. 13. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!