Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Képernyő vásárlásánál mire...

Képernyő vásárlásánál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Sajnos a régi monitorunk tönkrement - majdhogynem kigyulladt, mivel régi típusú volt, CRT azt hiszem, ez talán szintén megérne egy kérdést - de így most sajna újat kell vásárolnunk. Gondolom most már leginkább olyan lapos képernyőket lehet kapni, tehát olyat választanánk. Melyik márkát érdemes választani, illetve melyiktől kell tartózkodni? Kb mekkora legyen, van ugye 17-19 incses, stb. Árban sem tudjuk hogy mennyibe kerülhetnek. Most jelenleg a párom legelső komputeréhez kapott fekete-fehér képernyőt használjuk, tehát amit még tinédzser korában kapott - gyártási év: 1991, mert ez van csak kéznél. Illetve még azt szeretnénk megtudni, hogy buszon haza lehet-e hozni egy ilyen képernyőt, kb mekkora lehet a dobozzal együtt.

2017. márc. 12. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Én akkor már legalább egy 21 colos FHD-t vennék, IPS panellel.

[link]

[link]

Ezek például tökéletesek általános használatra. De ha telik rá, 5-6 ezerrel drágábban 23 colos is van.

Szerintem nincs akadálya, hogy ezeket buszon szállítsd.

2017. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ó, illetve azt elfelejtetettem megkérdezni, hogy milyen típusú csatlakozóval tudnátok a géphez kötni a monitort.
2017. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Leginkább az a hagyományos VGA csatlakozóink vannak minden számítógépen, bár egyik most elromlott és a laptopokon is úgy tudom mindegyiken van szinte olyan.
2017. márc. 12. 22:13
 4/4 anonim ***** válasza:

mai notebookokon inkább hdmi és display port van már, mintsem d-sub (vga, kék fejű).


Simán lehet buszoztatni, a képernyő befoglaló mérete összeszerelve + 15-20 centi minden irányban lesz a doboz mérete.


Márkában amit találsz, olcsóbb fajta az LG, de jók az asus, benq, acer monitorok is (esetleg samsung).


Nem minden mai monitoron van d-sub csatlakozó, ezt nézzétek meg (az enyémen pl van 2 hdmi, display port, mini display port, dvi-d, de d-sub az nincsen).

2017. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!