Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 112 GB méretű a gépem töredeze...

112 GB méretű a gépem töredezettsége a Defraggler szerint. Milyen programmal lenne érdemes töredezettségmentesíteni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 14. 12:04
 1/3 Dongaben ***** válasza:
A Defraggler épp erre való, ha a Windows sajátja nem felelne meg...
2017. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Defraggler nemcsak arra való, hogy elemezd, mekkora a HDD töredezettsége, hanem hogy az egész lemezterületet - még a szabad területet is töredezettségmentesítsd. És van még egy töredezettségmentesítő funkció, ez az ún. Boot-idő töredezettségmentesítés, ehhez viszont újra kell indítani a gépet, be lehet állítani, hogy minden bekapcsolásnál, vagy csak akkor az egy újraindításnál fusson ez a funkció - ha ezt elindítod, gyorsabban elindul a Windows. És ezzel a programmal a rendes töredezettségmentesítést is lehet ütemezni, nekem is le van egyébként töltve a Defraggler, és én úgy állítottam be, hogy indításkor teljes töredezettségmentesítést végezzen. Egyébként sokkal jobb a Defraggler, mint a sima Windows lemeztöredezettség-mentesítő. És a Defraggler névben a Defrag szócska éppen azt jelenti, hogy töredezettségmentesít. De ha már 112 GB a töredezett terület, akkor még az is csoda hogy nem történt végzetes hiba (fatal error), kékhalál, NTLDR hiba, vagy egyéb más hiba a gépeddel. Ezért javaslom neked, hogy te is ütemezd úgy a Defragglert, ahogy én, tehát úgy állítsd be, hogy indításkor töredezettségmentesítsen. Ráadásul még azt is megnézheted, hogy milyen a hőmérséklete (hány °C-os) a merevlemez, és mennyi az összes bekapcsolva töltött idő, és persze minden egyebet, ami a merevlemezzel kapcsolatos. Tehát jó kis program, bátran merem ajánlani, és persze ajánlanám, hogy töltsd le mellé a CCleanert is, hogy a felesleges, szükségtelen fájlokat törölje a merevlemezről.
2017. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"De ha már 112 GB a töredezett terület, akkor még az is csoda hogy nem történt végzetes hiba (fatal error), kékhalál, NTLDR hiba, vagy egyéb más hiba a gépeddel"


Na ezt az orbitális h*lyeség még jó hogy kijött belőled. Ha benn marad, nagy kárt is okozhatott volna.


Az, hogy töredezett a fájlrendszer, a programok stabilitásán és funkcióján semmilyen változást nem okot.

2017. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!