Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakása ezekből...

Számítógép összerakása ezekből az alkatrészekből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem hogy egy I7-7700k és egy GTX 1060 6GB-os alkatrészekkel, milyen gépet lehet összerakni ami nem 400 ezer? Itt gondolok olcsóbb alaplapra ami mellet ezek jól működnek stb..



2017. márc. 15. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez így jó lesz:

[link]

405 K de tudsz rajta spórolni:

SSD-nélkül veszed,csak 8GB DDR4 RAM,Be Quiet Pure Rock,Pure Power 3 helyett.

De ha még olcsóbbat szeretnél akkor le kell mondani a 7700K-ról,mivel az drága táp és alaplap nélkül értelmetlen.

2017. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha húzni akarod a procit, akkor z szériás lap kell hozzá, ha nem, akkor bármilyen megfelel.

Kell még 8gb ddr4 2400 ram, egy gyors SSD (sata3 vagy Nvme), egy normális tápegység ami képes 30A leadni 12v stabilan (FSP hexa 400-500w , és egy házikó.

Ha olcsón akarod megúszni, akkor ez lehet 70000, de lehet 200000 is, úgy hogy tuning nélkül nincs tempó különbség.

2017. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom akkor lehet bővíteni a RAM-ot, mert itthon nekem lenne fölösleges 8 GB, az úgy működne?
2017. márc. 15. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:

#2.HEXA-t én azért egy OC rendszer alá nem tenném,sőt semmilyen rendszer alá max irodai gépbe.

Kérdező:

Felmész a PCX.hu-ra.

Gépösszerakó és beírod amiket kiválasztottam,utána meg cseréld le azokra amiket írtam hogy tudsz spórolni rajta.

8GB RAM ma már mindenképpen kell,az alá ne adj.

2017. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha van ddr4 ramod akkor tudod bővíteni, ha van üres slot. Mondjuk arra érdemes odafigyelni, hogy a Ramok azonos címzésűek legyenek,mert asszimmetrikus DC valamivel lassabb a szimmetrikusnál.

Ha jól értelmeztem akkor a i7 procit és a VGA kártyát már megvetted? Ha még nem, akkor lenne még min finomítani.

2017. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, még nem vettem meg csak ezekben gondolkozom hogy milyen gépet lehet összerakni 400 ezer körül.
2017. márc. 15. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor legyen inkább így:

[link]

2017. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ehhez a vga-hoz teljesen felesleges az i7 proci, a K széria meg csak tuning esetén indokolt.

Egy ilyen alap konfighoz felesleges 20-30 ezres tápokat venni, először nézzék meg a fogyasztást és utána adjanak jó ötleteket.

A FSP HEXA az egyik legjobb ár-érték arányú táp, 12v kifejezetten stabil, persze egy extrém tuning mellé lehet hogy én is AURUMOT javasolnék, de itt nem erről van szó.

Egy kártyás rendszerről beszélünk max 300w csúcsfogyasztás mellett tök felesleges erőgépekhez való tápokra költeni, megfelelően kell méretezni és kész.

2017. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amit a "7" válaszoló belinkelt az nagyjából rendbe van, ha van rá keret. A választott SSD felejtős, az SP550 nem egy gyors SSD, akkor már inkább Samsung evo vagy PRO. De ha B250 chipkészlet akkor NVME SSD-t érdemes választani, mert az tényleg piszkosul gyors.
2017. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké köszi az eddigi válaszokat.
2017. márc. 15. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!