Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gamer billentyűzetek és...

A gamer billentyűzetek és gamer egerek meddig bírják ki?

Figyelt kérdés
Mert fejleszteni szeretnék de addié nem tudom eldönteni meg éri-e 60k ért billentyűzetet venni amíg nem tudom hogy meddig bírja. Az egérrel úgyszintén (claymore billentyűzetre gondoltam)

2017. márc. 19. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Gamer" csak parasztvakítás, pontos típusokat tudsz linkelni ?
2017. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy szar noname billentyűzet is évekig bírja ha nem vered szét és nem öntöd le. Ha játékra kell nyilván az sem mindegy hogy milyenre. Egy RPG-hez lehet hasznos egy halom programozható billentyű, míg főleg FPS-hez mindent amit használsz azt egy kézzel eléred a WASD körül.


Nem gondolnám hogy alapvetően ezek az eszközök fogják meghatározni a játékbeli teljesítményed. Rásegíthetnek, de a skillt nem lehet megvenni.

2017. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy jó mechanikus billentyűzet örök életű (nekem van egy 10, egy 8 és egy 7 éves is), de egy idióta azt is ki tudja nyírni semmi perc alatt. Ne egyél a billentyűzeten, és ne locsold le kólával, akkor sok-sok évig kitart a membrános is (bár a membrán egy idő után elöregedhet).

A 10-15-50 ezres membránosok semmivel sem tartósabbak az 5 ezres társaiknál, az tényleg csak parasztvakítás.

Egy jó billentyűzeten lehet jobban gépelni, de jobb játékos egyiktől sem leszel. Kényelem, anyaghasználat, ergonómia, extra funkciók (világítás, plusz gombok, makrók stb), ilyesmit kell megfizetni.

Bármit is mondjanak a laikusok, jó egér viszont kell az eredményes játékhoz. Nem drága, hanem JÓ (értsd: nem lézeres, nem eMagról rendelt millió színű karácsonyfa, nem gagyi optikával szerelt irodai egér). 5-8000 Ft körül már lehet kapni ilyeneket. Aki azt mondja, hogy az 1000 Ft-os ugyanolyan jó, annak még az életben nem volt jó egere, vagy nem játszott professzionális szinten FPS játékokkal. Viszont a mikrokapcsolók még a több tízezres csúcsegerekben is hulladékok. 50 millió kattintásra vannak hitelesítve, aztán egy év múlva forraszthatom beléjük az új Omronokat.

2017. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy próbáltam a ROG Claymore-t: nem rossz, de annyi pénzért a Corsair bármelyik billentyűzete jobb választás.
2017. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egérből a strix claw egérre gondoltam

2017. márc. 19. 14:58
 6/11 A kérdező kommentje:
És igen fps-re kell konkrétan r6
2017. márc. 19. 14:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen típusokat ajánlanál a claymore helyett?
2017. márc. 19. 15:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és egérpadot is ajánljanál esetleg?
2017. márc. 19. 16:46
 9/11 anonim ***** válasza:

A Corsair mechanikus billentyűzeteit én is csak ajánlani tudom.


53 ezerért vettem egy Corsair Strafe RGB-t kicsivel több, mint 1 éve, Cherry MX Brown kapcsolókkal. (Azóta egyébként már nem kerül ennyibe.) Nagyon jól működik, tartós, és a legjobb tulajdonsága, hogy rém egyszerűen tisztítható. Erre szükség is van, mert a magas billentyűk alá sajnos sok minden bejut. (Nem eszem/iszom fölötte, de az is elég, hogy nagyon hullik a hajam, és a billentyűzet eszi a kihullott szálakat.)


De a Corsair K70, K95 billentyűzetek is remek minőséget képviselnek. (K70-et vettem volna, ha nem lett volna 60e fölött az ára, amikor billentyűzetet vettem.)


Egérből egy jó szenzorral rendelkező optikai egér sokat megér. 20 ezernél többet arra nem költenék, de a mostani Logitech G402-m minden igényemet kielégíti. Előtte többször kitéptem a hajam a Hama, Trust és hasonló szintű, 5 ezres "géjmer" egerek miatt, míg észhez nem tértem, és vettem egy jobb minőségű egeret. Ez évek óta megvan, tökéletesen működik. Hamából 3 is volt, fél éven belül mindegyiknél problémám volt a vacak szenzor és a meghibásodott mikrokapcsolók miatt.


Egérpadból bármikor tudom javasolni a Steelseries egérpadokat. Főleg Steelseries egérpadokat használtam, azon kívül egy Asus GM-50 egérpaddal van tapasztalatom, de százszor inkább a Steelseries.

2017. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor szerzek egy steelseries egérpadot

A Gpro-ról van valami vélemény?

2017. márc. 20. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!