Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TN panel után IPS és nem...

TN panel után IPS és nem vagyok elájulva-miért nem? Alig jobb sztem.

Figyelt kérdés

Sok év TN paneles monitorozás után úgy döntöttem itt az ideje váltani. Nem apróztam el egy agyonajnározott szakfórumokon az egekbe magasztalt Dell business class ultrasharp series IPS paneles monitort vettem.

Az előző TN monitorom egy kutya mezei AOC monitor volt anno a mediamarktban vettem és azért épp ezt mert ez volt a legolcsóbb. Nem egy nagy szám.


És mégis nem vagyok egyáltalán elájulva az IPS-től. Gyárilag kalibrált és szép szép a képe de nem esek hanyatt. Egyáltalán nem. Látványra ha állóképet nézek egyértelműen jobb mint a régi TN de nem sokkal, mozgókép film esetén meg veszzek meg ha akármi különbséget látok.

???

És azért egy ilyen TN monitor újonnan kb 30E az új IPS-t meg laza 90-ért vettem. Megérte? Nem.

Nagyon nem. Jobb jobb és oké hogy drágább ha lenne 30 helyett 50 még oké. De 3x ár és 3x jobb is? Nem.


2017. márc. 23. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
14 napon belül elállhatsz a vásárlástól ha neten vetted. De szvsz veled van a baj.
2017. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
Elvileg egy műszerrel kalibrált IPS -nek jobbnak kéne lenni. De ha nem jön be tényleg, akkor én is azt csinálnám amit az első hozzászóló javasolt.
2017. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

El lehet állni a vásárlástól, bár a gyári kalibráció nem sokat ér.

Kérdezz rá Oázis computer-nél, kimennek-e hozzád házhoz kalibrálni, az nagyon sokat segíthet, mert az IPS monitor halála a rossz kalibrálás.

2017. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!