Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy nem azt a...

Miért van az, hogy nem azt a videókártyát mutatja egy játék, mint amim van?

Figyelt kérdés
Egy Nvidia Geforce GTX 950M-es 4gb-os grafikus memóriával rendelkező videókártya van a laptopomban, ezt ellenőriztem is az Nvidia Expreience programmal, ami ezt mutatta ki, tehát biztos hogy ez van benne, viszont egyedül a minecraft egy Intel HD Graphics 530-as videókártyát észlel, azt hiszem egy Gb grafikus memóriával.. Illetve ennek a teljesítményét használja ki, nem többet, ezért nem is tudom használni a shaders-t sem, csak a nagyon gyengéket.. Még van is egy Intel HD Graphics illesztőprogram is a laptopon, de mellette a egy geforce illesztőprogram is. Eddig igazából nem tudtam, hogy mi az az intel HD, csak most néztem utána, és azt dobta ki, hogy videókártya, de ha hülyeséget beszélek akkor bocsi, nem nagyon értek ehhez. :'D De ami biztos, hogy egyedül a minecraft nem használja ki a videókártyámat, ezért shaders-t sem tudok nagyon használni, a komolyabb játékok viszont futnak rendesen 60fps-el.. Egyébként core i7-6700HQ processzorom van és 8 gb ram, ha ez számíthat. Előre köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 26. 17:24
 1/6 Hominida ***** válasza:
Hát ha egyszer Intel driver van a gépeden, akkor miért ne hinné ezt a program? El szokás felejteni, hogy a driver nem valami öncélú úri huncutság, hanem az teszi láthatóvá a hardvert a Windows részére. Töröld a rossz drivert. Lehet, hogy ezután kénytelen leszel a játékot újratelepíteni.
2017. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Google a barátod.


Nézd meg, hogy kell átállítani az nVidia vezérlőpultban, hogy melyik alkalmazás melyik grafikus egységet használja.

2017. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Velem is ez van, ugyan ez a videókártya, ugyan ezt írja a minecraft is ://
2017. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kattints jobbal az asztalon, ott lesz valamilyen Nvidia vezérlőpult, arra katt, és ott valahol át lehet állítani Nvidia videókártyára. Mióta ezt megcsináltam normálisan 40 fps-el megy a shader :) (előző voltam)
2017. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megcsináltam :) Ha valaki nézné a kérdést, mert ő sem tudja, leírom pontosabban: Ahogy mondta az előző, jobb klikk az asztalra, "Nvidia Vezérlőpult", "3D beállítások kezelése", és "előnyben részesített grafikus processzor" legyen "Nagy teljesítményű Nvidia processzor"-on.
2017. ápr. 6. 21:56
 6/6 Hominida ***** válasza:
Oké, köszönjük.
2017. ápr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!