Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok tanácsot adni tápegység...

Fulár kérdése:

Tudtok tanácsot adni tápegység vásárlásában?

Figyelt kérdés

Üdv!Egy kis kerettörténet kell a dologhoz.Lassan másfél éve vásároltam előre összeállított asztali gépet.Akkoriban még teljesen hülye voltam a témához(most is az vagyok)Azelőtt mindig Laptopom volt.Asztali csak még a 90 évek végén.Valami 286-os.Szóval a Konfigom ez:

Cooler Master Elite Knight ház-----Asus b85m-g alaplap-i5 4590 proci----8gb Kingston Hyper X Fury 1866mhz Ddr3 Ram----Gigabyte 750ti 2gb. videókari---- 1 terrás Toshiba vinyó----126 Gb Kingstone Ssd-----Lg Dvd író.

És most jön a lényeg!Az egészet egy hulladék Cooler Thermal 500 wattos táp látja el.Sajnos ennyi időnek kellett eltelnie ahhoz,hogy rájöjjek ez a táp nem csak,hogy egy szemétre való cucc hanem még veszélyes is és folyamatosan túlterhelt állapotban megy.(hihetetlenül hangos és mindig forró)Azonnal lecserélem mert nem lenne jó ha magával rántana valamit a haláltusájában.

De még mindig nem vagyok otthon a témában eléggé.Azt már elhatároztam,hogy erősebb tápot veszek a kelleténél.Nem baj az ha nem lesz leterhelt vagy marad benne kis tartalék.Ezt néztem ki hosszas válogatás után:

[link]

Mit gondoltok?Ez megteszi?Esetleg ennél jobb tipp?Tudom,hogy a tápon nem szabad spórolni de nem szívesen mennék 15-20 ezer forint fölé ha nem muszáj!

Köszönöm a válaszokat!


2017. márc. 27. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt ajánlom.


[link]

2017. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ami kinéztél, azzal kb. ugyanott lennél, mint most. Az ársávban ezek ajánlottak:


Corsair CX450M

Be Quiet Pure Power 10 300/350W

Enermax Triathlor Eco 450W

Fractal Design Integra M 450W


Esetleg még: [link]

2017. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
BeQuiet! SystemPower8 400w tápot tudom ajánlani, vagy bármelyik ennél drágább BQ! tápot, azokkal nem nyúlsz mellé!
2017. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek Köszönöm!Válogatok az általatok ajánlottak között viszont megpróbálok egy kicsit erősebbet találni köztük.Tudom,hogy teljesen fölösleges ehhez a konfighoz 600-650 watt de szeretném ha a kelleténél izmosabb lenne a táp mert azt hiszem lassan elkezdek gyűjtögetni egy combosabb videókártyára mert szerintem most az a leggyengébb láncszem a gépezetben.Persze a mostani tápot kivéve.
2017. márc. 27. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!