Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik az a szakma, amely...

Melyik az a szakma, amely különösebben foglalkozik a hardverekkel?

Figyelt kérdés
Fősikolára valami olyan szakmát szeretnék választani,mely az informatikával foglalkozik azon belül pedig a hardverek összetételével és struktúrájával.Halottam én gépészmérnökről meg mechatronikaimérnökről,de nem tudom melyik az amelyik azzal foglalkozik amit én szeretnék tanulni.Szóval segítségeteket kérem

2017. márc. 27. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Mérnökinformatikus
2017. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan hardvereket akarsz tervezni, akkor leginkább villamosmérnöki szakra lesz szükséged, megfelelő specializációval. Mérnök infón ehhez képest kevés "hardver közeli" tudást lehet megszerezni.

Mechatronika, gépész inkább mechanikus gépekkel foglalkozik.

2017. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hardware mérnökök jellemzően mérnökinfósokból lesznek, a villamosmérnök pedig ezekhez kapcsolódó területeken (pl tápegységeken) dolgozik.
2017. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor melyik?nekem az is elég ha egyik a másikba belenyúl egy kicsit.
2017. márc. 27. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Mérnökinformatikus belenyúl szinte mindenbe, szoftver, hardware, elektronika.. :D
2017. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Alapvetően megállja a helyét, hogy a villamosmérnökök az elektromos, elektronikus eszközök tervezésében, míg az informatikusok a szoftveres megoldások terén tesznek szert mélyrehatóbb ismeretekre."


Forrás: [link]


Ez összhangban van a tapasztalataimmal, BME Mérnökinfón (igaz, csak törzsanyagot tekintve) csak nagyon áttekintő képet kaptunk a HW-ekről, ennél azért jóval többre lenne szükség. 1 félév elektronika pl viccnek is rossz ebből a szempontból, de 2 félév digittel sem lehet megváltani a világot.

2017. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a villamos mérnök?
2017. márc. 28. 06:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, de az nem igazán foglalkozik az informatikával, csak annyira érintőlegesen, mint a mérnökinfósok a hardverekkel.
2017. márc. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az informatika programozás és szoftveres része nem érdekel annyira.
2017. márc. 28. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!