Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire van értelme az...

Mennyire van értelme az érintő képernyős (tablet szerű) notebook-oknak?

Figyelt kérdés
Gépcsere előtt állok, és egyre több érintő képernyős notebook-kal találkozok. Érdekelne, mennyire van valódi haszna egy ilyennek a hagyományosokkal szemben? Mi benne a jó és a rossz? Érdemes egyáltalán megfontolás tárgyává tenni vásárlásnál?

2017. márc. 27. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyéni ízlés, felhasználási kör igazából a mérvadó.


Megoszlanak a vélemények róla, mert az egyik oldal arról cikkez, hogy miért ne vegyél ilyet, a másik meg arról, hogy miért ilyet vegyél.


Ezek a gépek még praktikusabbak és mobilabbak mint egy klasszikus laptop. Szerintem inkább való iskolába, munkába, mintsem otthoni felhasználásra. Legalábbis nem gondolom, hogy egy 13.3-as kijelzőn élvezet nézni egy filmet. Bár kinek mi.


Te tudod, hogy mire kell a gép, és a szükségleteidet melyik típus tudja jobban kielégíteni. Viszont azt jó tudni, hogy az érintőképernyős gépek alapvetően drágábbak, mint a sima laptopok.

2017. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valaki biztos kihasználná, én megvagyok nélküle.
2017. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a legjobb ha van. Este feküdve nem kell keresgélni az egeret meg minden, csak rányomsz. Ha kifordíthatós mint az Acer Swift vagy Lenovo Yoga akkor az már plusz.


Mínusza nincs, talán annyi hogy ezeknek mind fényesnek kell lenni, hogy csússzon az ujjad. Tehát maszatolódik és napon nem annyira látni.


Mínusza a nem fényesnek pedig hogy pár naponta rajta marad a por, de brutálisan.


Szóval mindegy, de az egy jó plusz eladáskor ha érintős.

2022. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást, habár nem mai kérdés volt.

Notebook-ból továbbra sincs érintőképernyős készülékünk csak billentyűs, de épp egy Lenovo Yoga tablettünk van mellette. Utóbbit főként nejem használja, én csak tévé és filmnézésre pl. a konyhában, kertben üldögélve.

Számítógépnél, nekem nem hiányzik az érintőképernyő. De megeshet, hogy megszoknám, vagy akár rászoknék, ha lenne. ;-)

2022. ápr. 8. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!