Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha a HDD Sentinelb...

Mi történik ha a HDD Sentinelben a merevlemez hátralévő élettartama eléri a 0 napot, fogom még tudni használni utána is?

Figyelt kérdés

2017. márc. 29. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak emiatt nem romlik el, de ez azt jelenti, hogy bármelyik pillanatban megadhatja magát végleg. Ments le róla minden fontosat minél előbb!
2017. márc. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két dolog történhet:

1. Nem éri el az élettartam a 0-t még és megdöglik a HDD

2. Eléri a 0-t és továbbra is működik.


Amit a Sentinel mutat, az csak egy becslés. Ha a várható élettartam közel van a nullához, vagy nulla, az azt jelenti, hogy komoly baj van a HDD-vel és akármikor tönkre mehet. Nem úgy megy, hogy eléri a 0-t és akkor puff, vége, de ha ilyen rossz állapotban van, akkor már nem érdemes használni, maximum tesztgépben, ahol mindegy, ha tönkre megy.

2017. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az én gépemben a teljesítmény és kondíció 100-100-as illetve a becsült hátralévő élettartam több mint 790 nap. És ez be volt kapcsolva 1034 napot és 5 órát.


A tesóméban 100-97-es 721 nap van neki hátra illetve be volt kapcsolva 1058 napot és 12 órát.

2017. márc. 29. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:
3 éve kivettem a laptopból a HDD-t, mert a Sentinel azt jelezte, hogy 0 napot bír. Azóta ez a 0 napos HDD a tv-re van kötve, és filmeket, zenéket tárolok rajta, semmi gond nincs vele azóta sem, pedig napi 3-4 órát megy filmnézés róla.
2017. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!