Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Animáláshoz milyen konfiguráci...

Prym kérdése:

Animáláshoz milyen konfigurációt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Laptop+tábla+program kombináció érdekelne,ti mivel kezdtétek, mi volt az első dolog amit csináltatok, mennyiből jöttetek ki? Semmilyen tapasztalatom nincs gépvásárlás terén, és nem tudom, hogy ilyen esetben mennyire kell erősnek lennie. Ha jól értettem, a táblának gyakorlatilag "nincs" gépigénye (megfelelő szoftver természetesen kell), csak a hozzá használt programnak. Mit ajánlotok animáláshoz/digitális rajzoláshoz? Hogyan lehet javítani a teljesítményén(ha kell)? Táblákat már nézegettem, de akkora a választék, és a variációk lehetősége, hogy azt se tudom hol kezdjem el szűkíteni a kört. Csak annyit tapasztaltam, hogy mindenki a Wacom táblákat részesíti előnyben, a többitől meg óvnak, de ebből is annyi van... Animáláshoz mit használtok, és miért? Van ilyenből olyan ami egy kezdőnek is megfelelő? Laptop ügyben annyit szeretnék, hogy bírja ki azért egy ideig a használatot:)

Nagyon nem szeretnék mellényúlni, és később pofára esni:/

Köszönöm előre is a válaszokat!:)



2017. márc. 31. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Wacom bamboo, pen and touch táblákat nézegess (30e+ körül vannak kb).


programnak ott a maya, 3dmax, mudbox, vagy egyéb általad választott program, az interneten sok mindent lehet találni. Ha eredetiben kell, akkor meg éves licenszdíjat kell fizetned (érdemes előtte kipróbálni, melyik mennyire jön be, illetve mit akarsz pontosan csinálni).


Gépnél, mivel ezek nem esznek annyit (amíg le nem rendereled), legyen a gépben egy SSD meg 16gb ram, valami egyszerűbb dedikált vga (gtx 940m pl).


Ha komoly, több tízezer pontos animációkat akarsz csinálni, akkor már mélyen a zsebedbe kell nyúlni és asztali gépbe beruházni, gtx 1070/1080, újabb i7, 16-32gb ram, SSD, 350e+ lesz a vége röhögve.

2017. ápr. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsővel egyeterték, viszont a rajztábla alapján nekem úgy jött le, hogy te nem 3D-s animációval akarsz foglalkozni. Az első 3D-s programokat ajánlott. Persze ahhoz is jól jöhet egy rajztábla (pl ZBrush-hoz), de kezdőként nem hinném, hogy bárki egyből erre asszociálna. (Elnézést, ha tévedek).


A másik dolog, amibe belekötnék, hogy a Wacom Bamboo már sajnos rég nincs forgalomban (ritka, ha készletben még megmaradt egy-kettő, de érdemes újban gondolkozni akkor már), úgyhogy egy Intuost nézegess. Azokból meg amúgy mindegyik szinte ugyanaz, max az ajándék szoftver más illetve méretben szoktak különbözni (nem kell nagynak lennie, egy olyan A5-ös rajzfelület bőven kényelmes és cipelni is jobb).


2D-s animációhoz egy animáló szoftver + rajzprogram + videó vágó ( + hangvágó) kombinációt ajánlok, de ugyanez igaz a 3D-sre is, csak az animáló szoftver helyére jön a 3D-s progi.


Animáló szoftverből TVPaintet ajánlok, nem ingyenes, de könnyű beszerezni, ellenben az egyik legjobb, Disney animátorok is használják. Ingyenes alternatíva a Pencil (nem túl okos a TVPainthez képest, de tudja azt, ami az animáláshoz elengedhetetlen). Azt hiszem a Fire Alpaca is ingyenes.


Rajzprogramból ami kényelmes, rengeteg a választák. Én ebből is kettőt használok, Photoshop + Paint Tool Sai. Ingyenes alternatívák pl a Gimp és a Krita.


Videó vágoból Preimere Pro vagy Sony Vegas, ingyenes alternatíva pl a Movie Maker, de a Sony is könnyen beszerezhető (üsd be YouTube-ba)


Hang vágónak pedig Audition, ingyenes alternatívaként Audacity. Be lehetne még hozni az After Effects-et utómunkához, én sokat használom, de majd látod, hogy neked fog-e kelleni.


Alapjáraton egyébként nem a programok (főleg ha ingyenes altternatívákat választasz), hanem a renderelés miatt kell az erős gép, az nagyon ki tudja készíteni a processzort. 3D-s animálásnál persze már rögtön más a helyzet, ott a 3D-s progi is problémásabb.

2017. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De ami azt illeti, komolyabb munkához én is inkább egy asztali gépet ajánlanék főleg renderelésre. Még a 2D-s animáció is ki tudja készíteni a gépet. Na meg ha úgy döntesz, hogy kell az After Effects (már pedig idővel jól jöhet), az meg végképp, főleg ha használod a speciális 2,5D-s funkcióját (vagy ál-3D más néven).


Érdemes beszerezned egy munkagépet először (asztali), és később, ha megengedheted magadnak, egy laptopot. A renderelést és a nagyobb munkákat az asztalin tudod csinálni.

2017. ápr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Igen, 2D-s animálásban gondolkodom, és asztali gép gyakorlatilag van, a rajzoláshoz lenne szükségem a laptopra, hogy tudjam hurcibálni. Laptopra, tudtok esetleg mondani egy márkát? Mivel kezdtétek, mit használtok?

2017. ápr. 1. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

#2-#3 vagyok

Á, akkor oké, meg tudom érteni. :)

Nekem egy Lenovo-m van.

2017. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben bármilyen laptop megteszi szinte, mivel a renderelést gépen is meg tudod csinálni (lemented a projektet pendrive-ra és asztali gépen csinálsz belőle videót).
2017. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2017. ápr. 2. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!