Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ASUS Z170 alaplap kompatibi...

LeonScottKennedy kérdése:

Az ASUS Z170 alaplap kompatibilis az i7-7700K processzorral?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis dilemmában vagyok, mivel az imént megtaláltam álmaim alaplapát, legalábbis a leírása és funkciói alapján nekem első látásra szerelem lett belőle, az ASUS Z170 PRO GAMING alaplapról van szó.

Aztán kinéztem magamnak a 7700K-s procit, ami szintén tetszik, ár/érték arányban nekem ez felelne meg talán a legjobban, viszont az alaplap specifikációjában találtam egy ilyet:

"LGA1151 foglalat; 6. generációjú Intel(R) Core processzorok"

Na most ugye a 7700K már 7. generációs, viszont 1151-es foglalatba illik. Viszont az idézet nem fogalmaz egyértelműen, hogy csak és kizárólag a 6. generációs procik jók bele, vagy ezt csak kiemelték valamiért?

Aki esetleg tudja, hogy ez a proci illik-e, vagy sem az alaplapba biztosra, azt kérem, írjon.

Köszönöm!



2017. ápr. 2. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Arra figyelj,hogy a legfrissebb bios legyen fent és akkor támogatja.
2017. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A gyártó honlapján mindig megtalálható ez az infó, így most is.

[link]


Igen, kompatibilis, gondolom csak a skylake után nem frissítették a leírást ahol vennéd.

2017. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kell előtte egy BIOS frissítés,ahhoz meg szükséges egy G3900 hogy legyen mivel frissíteni.

[link]

Ha megvagy a BIOS frissítéssel akkor mehet bele a 7700K.

2017. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, tehát vegyem meg a lehető legolcsóbb 1151-es procit, azzal frissítsem le a biost, majd tegyem bele a 7700K-t? Nem létezik olyan megoldás, ahol nem kell vegyek egy potya cpu-t? Alapból 7700K-val a biosig sem indul el?
2017. ápr. 2. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:
A boltban bizonyára tudnak neked biost frissíteni anélkül, hogy neked kéne venned egy új procit.
2017. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erről jut eszembe, majd írok e-mailt a webshopnak ahonnan rendelni fogok, hogy nem-e tudnák előre lefrissíteni az alaplapot az új biossal. Az sem érdekelne, ha plusz néhány ezresbe fájna, még mindig olcsóbban kijönnék mint egy új cpu vétellel. Vagy ez esélytelen, hogy megcsinálják?
2017. ápr. 2. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Megcsinálják,bár nem tudom mennyiért.
2017. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Innentől megoldom magamtól :)

2017. ápr. 2. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:

vegyél Z270 alaplapot, akkor nem kell a frissítgetéssel játszani.


A gyártók amióta kint van az új kaby lake, a gyárban már 2.0-ás BIOS-t raknak fel a lapra, így a gyártótól már a friss verzió jön ki, ami támogatja ezt a procit, viszont számolni kell a raktárba beszorult darabokkal (főleg drágább alaplap esetén, azt nem viszik annyira), amin még a sima 1.0 lehet.


Viszont Z270 alapjáraton támogatja, ha olyat veszel biztos nem lesz gond vele.

2017. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Melyik típust ajánlanád? És megéri érte annyival többet kiadni, mint a 170-ért?
2017. ápr. 2. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!