Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka ennek az...

Mi lehet az oka ennek az FPS-ingadozásnak?

Figyelt kérdés

World of Tanks játékkal játszok. Észrevettem, hogy az FPS 76-ról rendszeresen lekúszik 58-ra, majd újra vissza. Mi lehet ennek az oka?


Eddig egy GTX 750-em volt, ami stabil 60 FPS-sel vitte a játékot. Most egy GTX 1050 Ti kártyám van, itt észleltem ilyen rendellenes működést.


Gondoltam tápra, de megnéztem, és mindkét kártyának ugyanaz a maximális fogyasztása (75 watt), a táp viszont a korábbi kártyát szépen működtette.


Mi lehet a gond?


2017. ápr. 2. 15:13
 1/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Cseréltél/frissítettél drivert?
2017. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

milyen proci van mellette?

alapértelmezett grafika beállításokkal játszol vagy minden maxon?

2017. ápr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, az előző illesztőprogramot eltávolítottam (teljesen, DDU programmal).


Az újat az nVidia Experience programmal rakattam fel, így garantáltan a legfrissebb az illesztőprogram!

2017. ápr. 2. 16:00
 4/10 A kérdező kommentje:

#2


Egy AMD FX 6300-as proci van a gépemben.


A grafikai beállításokon minden maximumra van véve!

2017. ápr. 2. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:

World of Tanks csak 2 magot használ az fx 6300 és az összes AMD procinak meg verébfing gyenge a 2 szálas teljesítmény

ezért van fps drop ,

válts intelre és a problémád megoldódik

2017. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5-ös: Az előbb írta hogy az előző kártyájával stabil 60 FPS-t kapott, ugyanazzal a processzorral.
2017. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5


Inkább ne menjünk bele ebbe az Intel VS AMD dologba.


Írtam, hogy az előző kártyával rendesen ment. A proci mindvégig ugyan ez volt.


Fáj, hogy a játék csak 2 magot használ ki, de emiatt nem fogok +pénzt beleölni a gépbe. Szép lenne, de sajnos az Intel tud pofátlanul drága is lenni, akármennyire jó lapka is.


Nem hiszem, hogy ez lesz a megoldás a problémámra.

De azért köszönöm neked a választ!

2017. ápr. 2. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
a 1050 még elég új. biztos a driver az oka.
2017. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1050ti van nekem is, a lemezen lévő driverrel tökéletes volt, frissítettem a legújabbra, és nem engedte kilépni debugmódból, aminek következtében a GPU frekvencia egy közép frekvencián maradt, se alá, se fölé nem ment. Meg kellene nézned, hogy a te kártyád nincs e debugmódban. Vagy nézd meg az órajeleket, hogy mozognak e föl le, terheléstől függően.
2017. ápr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ThodEE GoD ***** válasza:

Már 2010ben is volt megoldás rá hogy az összes szálon tudjon futni a WoT, érdemes utána olvasni a lehetőségeknek !

[link]

2017. ápr. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!